zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Náměstek ministra životního prostředí Vojtěch Munzar předal ocenění v soutěži Stavba roku

15.10.2013
Ekologické stavění, bydlení
Náměstek ministra životního prostředí Vojtěch Munzar předal ocenění v soutěži Stavba roku

Náměstek ministra životního prostředí pro sekci úřadu ministerstva Vojtěch Munzar včera předal cenu ministra životního prostředí v soutěži Stavba roku 2012. Ministr jako vítězné projekty zvolil Vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada v Brně a City Green Court na pražské Pankráci.

"Zvláštní Cenu ministra životního prostředí za energeticky úspornou stavbu získalo brněnské centrum Otevřená zahrada, protože v kategorii administrativních budov má nejnižší spotřebu primárních energií v České republice. Velkým přínosem této stavby je, že spotřebu energií v této budově mohou on-line sledovat studenti architektury a tak přispívá jak ke vzdělávání, tak k širšímu rozhledu mladých lidí v oblasti ekologie. Jsem velmi rád, že jsem mohl předat ceny autorům staveb, které pomohou snižovat zátěž pro naše životní prostředí, rozšiřují povědomí o důležitosti vnímat dopad na životní prostředí nejen u mládeže a zároveň také skvěle vypadají," říká náměstek Vojtěch Munzar.

V kategorii Ekologická stavba získala cenu budova City Green Court, která obdržela certifikaci LEED Platinum, a je tak jednou z ekologicky nejvyspělejších budov v České republice.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí