zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Seminář týkající se registrace je určený zejména malým a středním podnikům

16.10.2013
Firemní ekologie
Chemické látky
Seminář týkající se registrace je určený zejména malým a středním podnikům

Evropská Komise organizuje seminář, který by měl pomoci podnikům při řešení problémů spojených s registrací a s účastí ve fórech pro výměnu informací o látkách (SIEFs). Seminář se bude konat ve dnech 10. - 11. 12. 2013 v Bruselu.

Třetí a zároveň poslední termín registrace chemických látek v roce 2018 se dotkne mnohem většího počtu společností, protože budou registrovány zavedené látky vyráběné a dovážené v množství 1 t/rok nebo větším. Bude se tedy jednat především o malé a střední podniky (MSP).

Připravovaný seminář bude pro MSP ale i pro větší společnosti příležitostí komunikovat vzájemně mezi sebou, ale také možností vstoupit do přímého dialogu se zástupci Evropské komise i ECHA. Z tohoto důvodu jsou zástupci všech podniků, kterých se registrace bude týkat, vyzýváni, aby se prostřednictvím on-line formuláře zapojili do diskuze se svými dotazy a případně také s konkrétními návrhy na řešení. Problémy bývají často spojovány s fungováním fóra SIEF, např. společné předkládání, sdílení nákladů, komunikace ve fórech SIEF, důvěrné údaje. Cílem semináře bude nalézt funkční řešení všech jednotlivých problémů.

Formulář s dotazníkem k registraci účasti na semináři bude k dispozici až do 18. října 2013. Komise na základě získaných informací vytvoří program semináře, který se bude konat ve dnech 10. - 11. prosince 2013 v hotelu Renaissance v Bruselu. Na seminář bude vybrán určitý omezený počet společností. Cestovní náklady a ubytování budou účastníkům z MSP uhrazeny.

Podrobný program semináře bude zveřejněn a pozvánky vybraným společnostem budou odeslány následně po 18. 10. 2013. Všechny prezentace a shrnutí závěrů semináře budou po jeho konání dostupné na internetových stránkách Evropské komise.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí