zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt SUDPLAN na konferenci ISESS

25.10.2013
Obecné
Projekt SUDPLAN na konferenci ISESS

Ve dnech 9.-11.10.2013 proběhla v rakouském Neusiedlu am See konference ISESS (International Symposium for Environmental Software Systems) zaměřená na informační systémy a IT nástroje v oblasti životního prostředí. Na konferenci byl formou posteru (CENIA) a dalšími třemi ústními příspěvky (CISMET, AIT) prezentován nedávno skončený projekt SUDPLAN, na jehož řešení se CENIA jako člen konzorcia podílela.

Cílem projektu SUDPLAN bylo vytvořit modelovací, predikční a výukový nástroj podporující adaptaci měst změně klimatu, více viz. http://www.sudplan.eu. Úkolem CENIA bylo pilotní testování nástroje na hodnocení a predikci kvality ovzduší v pražském regionu, viz. http://sudplan.cenia.cz.

Konference ISESS je každoroční setkání odborníků na softwarové systémy v oblasti životního prostředí. Hlavním organizátorem je Mezinárodní federace pro zpracování informací (International Federation for Information Processing, IFIP), v roce 2013 byl spoluorganizátorem Rakouský technologický institut (Austrian Institute for Technology, AIT). Další informace o konferenci najdete na http://isess2013.org.

Zdroj: CENIA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí