zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MPO ČR přislíbilo otevřenou spolupráci na tvorbě Národní strategie CSR

25.10.2013
Firemní ekologie
MPO ČR přislíbilo otevřenou spolupráci na tvorbě Národní strategie CSR

Tvorba Národní strategie CSR postoupila do další důležité fáze. 8.října se na MPO ČR sešli u kulatého stolu zástupci veřejné správy, zástuci komerčního sektoru a zástupci odborných organizací,kteří se problematikou CSR dlouhodobě zabývají, aby otevřeně připomínkovali první návrh Národní strategie CSR předložený MPO ČR.

Zástupci Byznys pro společnost přizvali k diskusi ke kulatému stolu své členské firmy, protože věří, že právě vedení firem je nositelem CSR v ČR, a z tohoto pohledu je zásadní, aby se firmy na tvorbě Národní strategie CSR bezprostředně podílely. Členské firmy Byznys pro společnost ( IBM,E.ON Česká republika,GlaxoSmithKline,Mosaic House,Plzeňský Prazdroj,Tesco Stores ČR,Telefónica Czech Republic,Skupina ČEZ,Škoda AUTO,Vodafone,PwC,Siemens,AWT) reprezentovali zástupci vyššího managementu a ti vyjádřili zájem být do dalších kroků tvorby Národní strategie CSR zahrnuti.

Zástupci MPO ČR přislíbili přímou a otevřenou spolupráci s firmami při dalších krocích tvorby Národní strategie CSR a potvrdili, že vítají odborné partnerství s platformou Byznys pro společnost.

Setkání u kulatého stolu na MPO ČR bylo klíčovým krokem, který zahájil diskusi a otevřenou spolupráci se zástupci firem a odbornými organizacemi. Tvorba Národního plánu CSR bude i nadále pravidelně všemi stranami připomínkována a vyhodnocována. Finální dokument by měl být hotový do konce roku 2013.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí