zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak řešit problémy svého města, poradí on-line kurz

20.10.2013
Urbánní ekologie
Jak řešit problémy svého města, poradí on-line kurz

Pětadvacet krátkých on-line lekcí přináší zájemcům informace například o tom, jak se účastnit rozhodovacích procesů, jak uplatnit právo na informace nebo jak se bránit špatným úředním rozhodnutím. Interaktivní kurz je součástí projektu "Zapojme se", který pro aktivní občany připravily organizace Arnika, Antikomplex (1) a Centrum moderního vzdělávání (2). A už tuto sobotu proběhne v Karlových Varech i poslední "živý" kurz, kde se mohou zájemci s autory a lektory osobně setkat a prodiskutovat své problémy.

"Lidem nabízíme základní rady pro situace, do kterých se mohou dostat při řešení problémů svých města a obcí nejčastěji. Může se jim to hodit třeba v případě, kdy obec prodá pozemky pod veřejným parkem soukromému developerovi, a ten se rozhodne park vykácet a na jeho místě postavit supermarket. Přesně takovou situaci se snaží vyřešit aktivní občan Lumír s osvíceným politikem Mojmírem ve virtuálním městečku na webu www.zapojme.se," říká autor jedné části kurzu Martin Skalský z Arniky.

Interaktivní kurz je zdarma dostupný na webu: http://www.zapojme.se/pages/kurzy.aspx?course=2

Celé virtuální městečko pro trénování aktivních občanů si můžete prohlédnout na http://www.zapojme.se

Celodenní bezplatné workshopy už Arnika nabídla ve vybraných krajských městech - za velkého zájmu veřejnosti už proběhly v Jihlavě, Pardubicích, Liberci, Ústí nad Labem a Olomouci. V sobotu 19. října od 10:00 do 18:00 proběhne v Karlových Varech poslední, konat se bude v budově krajského úřadu na Závodné 353/88. Na workshopu si mohou zástupci místních občanských sdružení i jednotliví občané vyzkoušet řešení praktických problémů a dozvědět se konkrétní tipy z činnosti zkušených nevládních organizací.

Lidé, kteří se budou chtít ve svém městě či obci angažovat více, mohou získat podrobnější informace na webu Arniky www.arnika.org/ucastverejnosti nebo v Ekoporadně Arniky na arnika.org

Centrum pro podporu občanů sdružení Arnika pomáhá občanům řešit místní problémy od svého vzniku před deseti lety. Za tu dobu se podílelo na řešení řady významných kauz s celostátním přesahem a podařilo se dosáhnout řady průlomových soudních rozhodnutí. Řadu příkladů je možné nalézt v brožuře "Občané sobě" (ke stažení na http://arnika.org/obcane-sobe nebo ve videospotech na http://arnika.org/video-ucast-verejnosti

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí