zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výzvu na podporu izolační zeleně v sídlech

22.10.2013
Příroda
Urbánní ekologie
Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výzvu na podporu izolační zeleně v sídlech

Z rozhodnutí ministra životního prostředí Tomáše Jana Podivínského byl otevřen nový podprogram v rámci Programu péče o krajinu na podporu realizace výsadeb trvalé nelesní zeleně, která plní izolační funkci v intravilánu sídel. Celkem je pro žadatele připraveno 30 milionů korun.

"Není to tak dávno, kdy byla města považována za protiklad k přírodě a podle toho také vypadala - šedivá a zaprášená. Díky Bohu se za ta léta mnohé změnilo, nicméně i dnes je potřeba pracovat na tom, aby se zelené plochy ve městech rozrůstaly. Neumím si proto představit užitečnější investici než do výsadby zeleně, která zlepší ovzduší i celkové životní prostředí ve městech, a tím pádem přispěje i ke kvalitnějšímu životu jeho obyvatel," říká ministr Tomáš Jan Podivínský.

Podporována budou opatření v intravilánu sídel na výsadbu zeleně, která odděluje bytovou zástavbu nebo budovy a objekty občanské vybavenosti od zdrojů znečištění ovzduší a hlukové zátěže.

Maximální výše finanční podpory může činit 250 000 Kč. Příjem žádostí v rámci výzvy bude ukončen ke dni 8. listopadu 2013.

Žadatel musí mít právní vztah k pozemkům, na nichž bude realizováno konkrétní opatření podle jednotlivých předmětů podpory (vlastník, nájemce, podnájemce). Z pověření vlastníka či nájemce pozemku může být žadatelem o finanční prostředky i jiná fyzická nebo právnická osoba.

Sběrným místem pro podávání žádostí jsou krajská střediska Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (http://www.nature.cz/), dle své územní působnosti.

Text výzvy (PDF, 55 kB )

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí