zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

FSC ČR oznamuje zahájení výstavy vítězných fotografií soutěže Není les jako les!

23.10.2013
Les
FSC ČR oznamuje zahájení výstavy vítězných fotografií soutěže Není les jako les!

V Galerii Vaňkovka dnes začala výstava vítězných fotografií ze soutěže s názvem "Není les jako les" neziskové organizace FSC ČR. Fotosoutěž měla mimo jiné upozornit na ubývání ohrožených světových lesních ekosystémů a podpořit odpovědnou spotřebu výrobků pocházejících z šetrně obhospodařovaných lesů.

Soutěž "Není les jako les" startovala 13. května letošního roku a soutěžící mohli poslat fotografie do jedné z tematických kategorií - les a příroda, výrobky ze dřeva, lidé a dřevo. Ve fotosoutěži bylo oceněno celkem dvanáct fotografií právě ve třech zmíněných kategoriích. "Do soutěže bylo přihlášeno přes 2500 fotografií. Tento velký zájem nás velmi potěšil i proto, že se tak podařilo upozornit na problém postupného mizení světových lesů. Do budoucna plánujeme z vítězných fotografií sestavit kalendář, který bude zdarma, a příští rok na úspěšnou soutěž navázat," dodává PR manažer FSC ČR Petr Březina.

Návštěvníci se mohou těšit na velkoformátové fotografie, které byly v soutěži zvoleny jako nejlepší, a to profesionálními fotografy Vojtou Heroutem, Petrem Janem Juračkou a Ondřejem Prosickým. Společně s fotografiemi návštěvníci získají také základní informace o neziskové organizaci FSC. Výstava je instalována v přízemí Galerie Vaňkovka.

Velkoformátové fotografie, které jsou v Galerii Vaňkovka vystaveny, doplňují tematicky příbuznou výstavu fotografií finálních snímků v anketě Strom roku, kterou každoročně pořádá Nadace Partnerství. "Jsme velmi rádi, že se nám podařilo připojit k výstavě Strom roku. Velmi si ceníme spolupráce s Nadací Partnerství a budeme se dále snažit hledat společnou cestu pro zvýšení povědomí o činnosti obou organizací," dodává k výstavě projektový manažer Mgr. Martin Koubek, Ph.D.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí