zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

LEGISLATIVA EU: Rada navrhla revizi směrnice o jaderném zabezpečení

01.11.2013
Atomová energie
LEGISLATIVA EU: Rada navrhla revizi směrnice o jaderném zabezpečení

Návrh SMĚRNICE(en) Rady, kterou se mění směrnice 2009/71/EURATOM zřizující rámec Společenství pro jaderné zabezpečení jaderných zařízení

Legislativní návrh vyplývá z konzultace, vyvolané předlohou návrhu ve stejné oblasti, která byla poskytnuta ke konzultaci Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru (sen. tisk N 077/09). Dlouho očekávaný návrh směrnice o jaderném zabezpečení reaguje na jadernou havárii v japonské Fukušimě a vychází také ze závěrů Evropské rady z března 2011, které vyzývají k revizi současné právní úpravy jaderného zabezpečení v EU. Návrh významným způsobem pozměňuje stávající právní rámec a zavádí nová ustanovení např. v pravomocích národních regulačních orgánů, průhlednosti otázek jaderné bezpečnosti, oblasti mechanismů pro spolupráci a celoevropských vodítek pro jaderné zabezpečení.


Tento přehled byl vypracován Kanceláří Senátu, oddělením pro EU. Více informací o činnosti Senátu v oblasti evropských záležitostí naleznete zde, přehledy dokumentů za jiná časová období zde. Jednotlivé týdenní reporty k nalezení zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí