zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Denios postaví ve Strakonicích závod, práci v něm najde 200 lidí

04.11.2013
Chemické látky
Denios postaví ve Strakonicích závod, práci v něm najde 200 lidí

Výrobce kontejnerů pro skladování nebezpečných látek, společnost Denios, postaví ve Strakonicích nový výrobní areál. Kapacita nynějšího závodu nestačí a společnost si musí výrobní a skladovací prostory pronajímat. Zvyšování obratu je tak omezeno, řekl dnes ČTK jednatel společnosti Jan Matějka. Denios v Česku zaměstnává přes 80 lidí, v novém závodě najde postupně práci dalších 200.

K výstavbě areálu firma zakoupila pozemky v nové průmyslové zóně Jelenka za 12 milionů korun, město se zavázalo vybudovat k areálu komunikaci. Stavba závodu na 7000 metrech čtverečních by měla být zahájena v roce 2015. Stavební náklady se odhadují na asi 170 milionů korun, na dalších 30 milionů přijdou výrobní technologie. V prostorách najde své místo především lakovna.

Společnost Denios s.r.o. Strakonice byla založena v roce 1998 jako dceřiná společnost německé firmy Denios AG se sídlem v Bad Oeynhausenu. Firma v České republice vyrábí hlavně záchytné vany, palety a skladovací kontejnery pro ekologické skladování nebezpečných látek a manipulaci s nimi.

Velká část produkce se vyváží do Německa. Společnost Denios loni utržila 175 milionů korun, což byl meziroční růst o 7,3 procenta. Podíl vývozu na celkových tržbách byl 72 procent. Tržby v tuzemsku vzrostly o 15 procent, na Slovensku stouply o téměř 27 procent.

Jaroslava Mikešová

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí