zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Všechny domácnosti v Olomouci získají zdarma tašky na třídění odpadů

04.11.2013
Recyklace
Všechny domácnosti v Olomouci získají zdarma tašky na třídění odpadů

Olomoučané v dalších městských částech získají během podzimu zdarma barevné sady na třídění odpadů. Odolných tašek určených k separaci plastů, papíru a skla přímo v domácnostech se od 30. září postupně dočkají obyvatelé žijící v centru Olomouce a v městských částech Nové Sady, Povel či Nová Ulice.

Do konce roku by tak měly podle plánů radnice obdržet tašky všechny olomoucké domácnosti.

"Tašky společně s informačním letákem budou v lokalitách roznášet pracovníci specializované agentury, kteří na sobě budou mít jednotná trička s motivem třídění odpadů. Zájemci se od nich navíc budou moci dozvědět i zajímavosti, které s tříděním odpadů souvisí," popsal kampaň náměstek primátora Jan Holpuch. Distribuce se týká pouze domácností, nikoliv sídel firem a provozoven. Probíhat bude v pracovní dny cca v době od 15.30 do 19.00 hodin. Pokud pracovníci při roznášení nezastihnou obyvatele doma, nechají po dohodě tašky například u sousedů, případně jim vhodí do schránky leták s telefonickým a e-mailovým kontaktem, na kterém si mohou domluvit náhradní termín a způsob předání.

Nákup více než 40 tisíc tašek do olomouckých domácností v hodnotě 2 miliony korun financovali společně statutární město Olomouc, Technické služby města Olomouce a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, která provozuje celorepublikový systém zajišťující třídění, recyklaci a využití obalového odpadu. "Podpora třídění odpadů je z ekologického i ekonomického hlediska prioritou systému odpadového hospodářství města Olomouce. Olomoučané třídí odpad vůbec nejlépe v Česku," připomněl náměstek primátora Jan Holpuch ocenění, které město získalo od Hnutí Duha v soutěži krajských a okresních měst ve využití komunálních odpadů. "K recyklaci poslali Olomoučané za poslední dva roky polovinu komunálního odpadu," uvedl náměstek Jan Holpuch. Obyvatelé města se zasloužili také o další letošní prvenství, Olomouc má nejlepší systém sběru a třídění odpadu v České republice. Vítězné ocenění soutěže "O křišťálovou popelnici" vyhlásila společnost EKO-KOM letos v červnu. "Celostátní prvenství v soutěži je velmi potěšující, protože vypovídá o skutečnosti, že životní prostředí ve městě není nikomu lhostejné. Za to patří dík nejen všem odborníkům a organizacím, kteří dlouhodobě pracovali na tom, že systém kvalitně funguje, ale především Olomoučanům," vyzdvihl úspěch náměstek primátora Holpuch.

Projekt distribuce tašek na separovaný odpad navazuje na pilotní roznosy tašek v loňském a letošním roce, na kterých uvedení partneři spolupracovali s Olomouckým krajem v rámci osvětové kampaně "Jak se točí odpady". Více informací je k dispozici na stránkách www.jaksetociodpady.cz

Tabulka distribuce tašek v Olomouci:

MĚSTSKÁ ČÁST POČET DNÍ DISTRIBUCE DATUM DISTRIBUCE OD - DO
Nové Sady, Nový Svět 6 30.9. - 7.10.
Povel 4 8.10. - 11.10.
Olomouc (centrum a okolí) 5 14.10. - 18.10.
Nová Ulice 9 21.10. - 31.10.
Neředín 4 1.11. - 6.11.
Hejčín, Řepčín 3 7.11. - 11.11.
Černovír, Klášterní Hradisko 1 12.11.
Hodolany 6 13.11. - 19.11.
Holice 2 20.11. - 21.11.
Bělidla, Chválkovice, Pavlovičky 2 22.11. - 25.11.
Chomoutov, Droždín, Svatý Kopeček, Lošov 1 26.11.
Slavonín 1 27.11.
Nemilany, Nedvězí, Topolany 1 28.11.

Poznámka: Distribuce probíhá pouze ve všední (pracovní) dny cca v době od 15.30 do 19 hodin.
Poznámka II: Distribuce v městských částech Lazce, Radíkov a Týneček již proběhla.

Kontakt pro další informace k projektu:

Mgr. Miroslav Grass, hlavní koordinátor informační kampaně "Jak se točí odpady"
Eufour PR, s. r. o., grass@eu4.cz, 777 152 707
Ivo Opletal, koordinátor distribuce, Eufour PR, s. r. o., opletal@eu4.cz, 774 707 895

ZDROJ: www.olomouc.eu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí