zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

11.11.2013
Obecné
Krátce - různé

Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) zůstane ve funkci ministra životního prostředí ve vládě v demisi nejdéle do konce roku. Dohodl se na tom s poslaneckým klubem KDU-ČSL.

Návrh PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ(cs) o uložení konečného antidumpingového cla a o konečném výběru prozatímního cla uloženého na dovoz bionafty pocházející z Argentiny a Indonésie.

Spolu se schválením nové energetické reformy připravuje mexický energetický gigant CFE i schválení výstavby hydroelektrárny ve státě Nayarit. Náklady na výstabu se mají pohybovat okolo 670 milionů USD.
Nová elektrárna má mít kapacitu 751 gigawatthodin, což by mělo stačit na dodávky energie pro 480 tisíc rodin nebo také zabezpečit 77 % roční poptávky po elektřině ve státě Nayarit. V roce 2014 CFE investuje do technických a infrastrukturních studií. Pro stavbu bude využita nádrž Las Cruces.

Komplexní program rozvoje energetiky Dálného východu do roku 2025 předpokládá investice v rozsahu 588 miliard rublů. Ministr energetiky Ruska sdělil, že bude třeba uvést do provozu cca 3,6 GW generujících kapacit, ze kterých cca 3 GW budou nové kapacity nebo zcela modernizované stávající elektrárny v tomto regionu. Nyní se vedou intenzivní debaty o tom, z jakých zdrojů mají být tyto klíčové projekty financovány. Nejčastěji se v této souvislosti hovoří o možnostech částečného financování z rezervních fondů Ruska, z fondu národního bohatství, ale rovněž např. z penzijního fondu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí