zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NA KRAJSKÉM ÚŘADĚ SE SETKALI KOORDINÁTOŘI EVVO

17.11.2013
Ekologické vzdělání a výchova
NA KRAJSKÉM ÚŘADĚ SE SETKALI KOORDINÁTOŘI EVVO

V úterý 5. listopadu 2013 se uskutečnilo Regionální setkání koordinátorů ekologické výchovy a dalších zájemců ze škol a nevládních neziskových organizací z Kraje Vysočina. Setkání pořádala obecně prospěšná společnost Chaloupkyve spoluprácise Stanicí Pavlov o.p.s. pod záštitou Kraje Vysočina.

Šedesátka pedagogů z mateřských a základních škol se v úvodu konference seznámila s nabídkou možností grantové podpory pro rozvoj EVVO na školách a s nabídkou vzdělávacích programů Chaloupek a Stanice Pavlov. O zkušenosti s realizováním EVVO v malotřídní škole se podělila paní učitelka Hana Zahradníčková ze ZŠ a MŠ Lhotky, o zážitky z mezinárodního dětského kempu ve Vídni, který proběhl v rámci přeshraničního projektu ACT WELL, paní učitelka Zuzana Jurková ze ZŠ Bory. Žáci ze ZŠ T.G.M. Moravské Budějovice velmi poutavě prezentovali projekt TREE RING. V praktických odpoledních dílnách se pedagogové seznámili s metodou badatelsky orientovaného učení, analyzovali výtvarné postupy čínského umělce ChuangSü, který svým dílem poukazuje na problematiku plastového odpadua zjistili, jak zajímavou prožitkovou formou vzdělávání mohou být výukové programy na záchranných stanicích pro handicapované živočichy. V hlasové dílně si vyzkoušeli dechová cvičení a hlasové techniky, nalézali hranice svého hlasu a naučili se je překonávat.

Konference nabídla nejen programy a materiály využitelné ve školní praxi, ale především prostor pro vzájemné setkání a výměnu zkušeností mezi pedagogy. "Další podobné setkání se uskuteční v listopadu 2014," dodává Jana Čížková, organizátorka konference.

Více informací poskytne:
Jana Čížková, tel.: 734 523 758, email: jana.cizkova@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí