zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školení k Nařízení o dřevě

20.11.2013
Les
Školení k Nařízení o dřevě

Na podzim tohoto roku byl ukončen legislativní proces v této oblasti a jsou již zkušenosti z prvních kontrol u tzv. "povinných subjektů"...

Vážení lesníci, dřevaři a všichni, kteří pracujete se dřevem,

nařízení Rady EU a Evropského parlamentu č. 995/2010, které nabylo účinnosti 3.3.2013 přináší nové povinnosti hospodářských subjektů uvádějících na trh dřevo a dřevařské výrobky. Dlouho nebylo zřejmé, co to konkrétně bude znamenat pro tuzemské vlastníky lesa a ty, kteří u nás se dřevem obchodují. Na podzim tohoto roku byl ukončen legislativní proces v této oblasti a jsou již zkušenosti z prvních kontrol u tzv. "povinných subjektů".

Jelikož se problematika týká velmi širokého okruhu osob a povědomí dosud není příliš veliké, pořádáme na přelomu listopadu a prosince ve spolupráci s UZEI sérii školení na toto téma. Lektory budou ti, kteří mají informace z "první ruky" a kteří sami provádí kontroly. Na školení se tak dozvíte v souhrnné podobě nejen jaký je aktuální stav této problematiky, ale i některé konkrétní poznatky z dosavadní praxe.

Jelikož téma je zcela nové a ne všechny procesy jsou ještě zcela usazené, budou školení sloužit i jako sběr zpětné vazby od těch, na které tato legislativa doléhá. Veškeré podněty a dotazy vzešlé na školeních budou předány UZEI a MZe a budou zohledňovány při tvorbě a úpravě konkrétních metodických pokynů. Na WWW stránkách pak zveřejníme přehled nejčastějších otázek a odpovědí na ně. Máte tak jedinečnou možnost zapojit se do procesu tvorby konkrétních pravidel!

Školení proběhnou téměř paralelně na 10 místech České republiky. Program bude všude stejný, proto si můžete vybrat to místo, které vám geograficky nejvíce vyhovuje. Více informací, včetně detailního programu školení s možností přihlašování najdete na našich WWW stránkách: bit.ly/1aG5DVE

Účast je zdarma!

Lesu zdar
Vít Skála, tajemník ČLS

Rozpis jednotlivých míst a termínů školení (po kliku na název města se dostanete na stránku s podrobnými informacemi):

26. 11. 2013 .... Hranice

26. 11. 2013 .... Písek

26. 11. 2013 .... Liberec

26. 11. 2013 .... Brno

26. 11. 2013 .... Křivoklát

28. 11. 2013 .... Plzeň

3. 12. 2013 .... Karlovy Vary, Dubina

3. 12. 2013 .... Jihlava

5. 12. 2013 .... Trutnov

5. 12. 2013 .... Ostrava

Obsah školení je na všech místech stejný, proto si vyberte místo, které máte nejblíž. Přihlašovat se můžete přes on-line formulář na stránce konkrétního termínu (klikněte na název města výše) nebo pomocí formuláře v MS Word, který vyplněný zašlete na v něm uvedenou adresu.

Pokud máte jakékoliv otázky k celkové organizaci akce, k jednotlivým místům konání, či budete mít jakékoliv problémy s přihlašováním, pište na adresu: tajemnik@cesles.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí