zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do výzvy na podporu izolační zeleně v sídlech se přihlásilo 37 žadatelů

20.11.2013
Příroda
Urbánní ekologie
Do výzvy na podporu izolační zeleně v sídlech se přihlásilo 37 žadatelů

V programu na výsadbu trvalé nelesní zeleně, která plní izolační funkci v intravilánu sídel, bylo podáno 37 žádostí v celkové částce 5 536 135 Kč. Žadatelé jsou z přibližně 80 procent obce. Projekty se týkají výsadby izolační zeleně u dětských hřišť, základních škol, zemědělských areálů, sportovně rekreačních areálů, u rychlostních komunikací, frekventovaných vozovek a průmyslových areálů. Nejvíce žadatelů je z Moravskoslezského kraje, kde bylo podáno celkem 22 projektů za 3,3 milionu korun.

"Jsem velmi rád, že města dnes již nejsou jen šedé a unylé bloky panelových domů, ale patří do nich i zeleň. Nepřispívá to pouze k lepšímu vzhledu našich měst, ale také k tomu, že se nám v nich bude lépe dýchat a tím pádem i žít. Těší mě zájem o tuto výzvu a jsem si jist, že podobné projekty budou v budoucnu pokračovat, protože nám ukazují, že mají smysl," říká ministr Tomáš Jan Podivínský.

Žádosti byly přijímány od poloviny října do 8. listopadu. Podporována je konkrétně zeleň oddělující bytovou zástavbu nebo budovy a objekty občanské vybavenosti od zdrojů znečištění ovzduší a hlukové zátěže. Projekty z této výzvy budou podpořeny ještě v letošním roce a také musí být letos realizovány.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí