zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hledá se řešení drážního hluku

22.11.2013
Doprava
Hluk
Hledá se řešení drážního hluku

Evropská komise pokračuje v řešení tématu drážní hluk. Z fondu "Connecting Europe Facility" chce dát k dispozici 231 mil. eur. Uvedli to představitelé Komise na semináři, konaném v Bruselu koncem září. V současnosti Komise shromažďuje informace o tom, jak nejlépe s hlukem bojovat. Zadala vypracování studie v této věci a táže se na názor veřejnosti internetovým dotazníkem. Výsledky by se měly odrazit v novém návrhu zákona.

Zájemci mohli odpovídat na dotazník EU do 3. října. Komise chtěla vědět, která řešení slibují největší úspěch: finanční podpora, ceny tras závislé na hluku, mezní hodnoty hluku pro drážní vozidla, technické specifikace pro interoperabilitu (TSI), předpisy pro Transevropské sítě (TEN), pro nejvytíženější úseky sítí nebo ochranná opatření pro osoby a životní prostředí.

"Snížení hluku v železniční nákladní dopravě vyžaduje evropské řešení," řekl Thomas Hailer, předseda Německého dopravního fóra. Podle něho je ale 231 mil. eur příliš málo. Přezbrojení brzd nákladních vagónů v Evropě stojí 800 mil. eur.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí