zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká firma bude vytápět Anglii

27.11.2013
Vytápění, zateplení
Česká firma bude vytápět Anglii

Plně automatizované kotle na biomasu podle vlastního know-how minimálně za půl miliardy korun plánuje v následujících letech vyrobit a dodat ostravská firma Smart Heating Technology. Hlavními odběrateli tzv. smart kotlů budou státní a soukromé firmy a organizace v Anglii. Kontrakt firmě přinese zvýšení ročního obratu o téměř pětinásobek.

Podle spolumajitele podniku Josefa Vávry společnost v dalších letech dodá stovky těchto kontejnerových celků. "V uplynulých týdnech jsme vyvezli první dva pilotní kontejnerové celky do okolí města Bristol. Téměř okamžitě přišly nové objednávky na další kusy, které postupně odesíláme na místo určení. Kapacita firmy se blíží plnému naplnění, souběžně proto plánujeme výstavbu další haly pro rozšíření výroby."

Výhodou vyráběných smart kotlů je nejen jejich tepelný výkon od 150 do 500 kW, díky němuž jeden kontejnerový celek vytopí například satelitní městečko až s 50 domy, ale i jeho 96% účinnost, která zaručuje návratnost vložených prostředků v rozmezí dvou až tří let. "Jde o sofistikované, ekologicky řešené celky na biomasu, tedy hlavně dřevěné peletky a dřevní štěpku, kontrolované automaticky. Majiteli jsou přes internet zasílány SMS zprávy o stavu paliva i stavu vyrobené energie. Kotel s veškerým příslušenstvím zabudujeme do kontejneru, který designově přizpůsobíme objektu, u něhož bude stát. Doslova ho sladíme s fasádou stávající budovy, aby nenarušil celkový dojem," pokračuje Vávra.

Takto připravený celek firma dokáže zprovoznit během 24 hodin, majitel objektu tak nemusí řešit nákladnou rekonstrukci budovy pro zabudování kotle. Moderní kontejnerové řešení je úplnou novinkou na trhu velkých automatických kotlů na biomasu a dle spolumajitele podniku láká. "Kromě Anglie dodáváme naše kotle i dalším zemím v Evropě, ale zákazníky máme v Americe i na Ukrajině. Naše kontejnerové kotelny už vyhřívají například ve Španělsku dva obytné domy v Pamploně, historický zámek Pazo De Vilamarin, sportovní komplexy nebo pečovatelský dům. V Irsku pak nákupní městské centrum, ve Skotsku střední školy a další. Hlavními odběrateli jsou majitelé objektů občanské vybavenosti, hal, hotelů, zemědělských objektů, obytných budov a průmyslových objektů," dodává Josef Vávra.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí