zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Když komín, tak univerzální

06.12.2013
Vytápění, zateplení
Když komín, tak univerzální

Nový komínový systém, který jako jediný na českém trhu je držitelem označení PW3G, představila společnost Heluz na zářijovém veletrhu For Arch 2013 v pražských Letňanech. V portfoliu největšího českého výrobce cihlářského zboží figuruje pod názvem Heluz Izostat Duo a je vhodný pro jakýkoliv spotřebič a jakýkoliv typ paliva.

Základ dané komínové struktury tvoří kombinace z nových cihelných komínových tvarovek a osvědčených, vysoce kvalitních tenkostěnných izostatických vložek. Označení PW3G udává záruku, že komín je vhodný pro přetlakový (P) i pro mokrý provoz (W), lze jej použít pro všechny tři typy paliv (pevná, kapalná i plynná) a je odolný proti vyhoření sazí (G). Komín je tedy naprosto univerzální, lze jej použít pro všechny typy provozů a může k němu být připojen libovolný spotřebič. Je vhodný i pro novodobé kotle, které mají pro odvod spalin ventilátory a zároveň mají vyšší výstupní teplotu spalin než 200 °C, jako jsou např. kotle na biomasu a peletky. Komín nepotřebuje další tepelnou izolaci, díky tomu je levnější a jeho stavba rychlejší.

Díky nové univerzální cihelné komínové tvarovce Heluz Duo již není nutné používat teplenou izolaci ani při vysokých teplotách, čímž šetříte peníze i čas nutný pro výstavbu komínu. Tenkostěnné izostatické komínové vložky, opatřené hrdlem zajišťujícím pevnost a těsnost spojení a vyráběné nejmodernější technologií, se vyznačují velmi malou akumulací tepla, což přináší rychlé ohřátí celé spalinové cesty a tím rychlé překlenutí rosného bodu spalin. Hladké stěny vložek navíc brání usazování pevných částí sazí na vnitřním povrchu a jejich následnému vznícení a vyhoření. Vložky nové generace, dodávané na trh s vnitřním průměrem 80, 100, 120, 140, 160, 180 a 200 mm, jsou také vysoce odolné vůči teplotním změnám, kyselinám a korozi, jsou nenasákavé a nevadí jim ani přímý kontakt s plamenem - nepraskají.

Pokud jde o komínové těleso systému Heluz Izostat Duo, umožňuje odvod spalin a zároveň přívod vzduchu ke spotřebiči. Maximální výstupní teplota spalin činí 600 °C. Připojení sopouchu je proveditelné v úhlech 90° a 45°.

Uvedený produkt s tenkostěnnou izostatickou vložkou nové generace je jednou ze dvou variant systému Heluz Duo. Ta druhá se vyrábí s tenkostěnnou keramickou vložkou pod značkou Multi Duo. Jak už bylo uvedeno, oba systémy mají nový typ komínové tvarovky, která má tři řady otvorů, a tedy i více vzduchových mezer, komín je tak zhruba o 20 % levnější než ve variantě s izolací a jeho stavba je rychlejší a jednodušší. Navíc, systém Multi Duo lze kombinovat s jakýmkoliv jiným komínovým systémem Heluz (kromě systému Mini) včetně celé, poloviční nebo dvojité prázdné šachty.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí