zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V aukci se budou dražit umělecká díla, šperky i zážitky

22.11.2013
Obecné
V aukci se budou dražit umělecká díla, šperky i zážitky

Do pátku 22. listopadu do 18:00 hod. je možné v centru Brna v galerii Desítka na Radnické 10 navštívit výstavu uměleckých děl. Tato díla věnovali umělci z celé republiky do 11. benefiční aukce Nadace Veronica, která má za cíl podpořit přírodně cenné území Hády na okraji Brna. Vystaveno je 92 děl od 82 autorů - šperky, obrazy grafiky nebo plastiky. Vyvolávací ceny se pohybují od 190 Kč za šperk do 25 tisíc korun za obraz Vlastimila Zábranského. Aukce se uskuteční v sobotu 23. listopadu v 17:30 v Ernově sále.

V aukci jsou zastoupena díla např. Olbrama Zoubka, Zdeny Höhmové, Petra Nikla, Zdeňka Macháčka, Ivany Olšanové, Jana Spěváčka, Vlasty Švejdové, Antonína Vojtka, Blanky Šperkové a další. Největším dílem, které se bude dražit je dílo od brněnského výtvarníka Rostislava Pospíšila o velikosti 1, 3 x 5, 5 metru s vyvolávací cenou 1 500 Kč. Katalog děl věnovaných do aukce je možné v elektronické podobě shlédnout na stránkách www.nadace.veronica.cz.

Letos poprvé se budou dražit i jedinečné zážitky. Vydražit si tak zájemci mohou například pobyt v Hostětíně, Den s cukrářkou firmy Rebio nebo prohlídku Brna.

Výtěžek aukce bude věnován na pomoc jedinečnému a přírodovědně cennému území Hády na okraji Brna. V tomto území byla v roce 1998 ukončena těžba vápence. O toto území se stra stejnojmenný spolek Hády na okraji Brna, který se snaží sladit zájmy ochrany přírody s šetrným rekreačním využitím. Postupem času zde vybudovali dvě naučné stezky a začali zde chovat lamy alpaky. Ročně díky jejich aktivitám toto území navštíví přes 5 tisíc návštěvníků z řad dětí i dospělých.

Tradice benefiční aukce Nadace Veronica vznikla v roce 2003 jako spontánní snaha získat peníze na záchranu a výkup stoletého jedlobukového pralesa na Valašsku. Díky aukci se tak podařilo tento vzácný les před vykácením zachránit. V dalších letech se podařilo například vykoupením pozemků scelit rezervace Javorůvky Dobšená, vykoupit cca 15 ha květnatých mokřadních luk na Vysočině a v Černovickém hájku v Brně pro jejich lepší ochranu.

Bližší informace:

Mgr. Jasna Flamiková, ředitelka nadace tel.: 775 12 06 16

Mgr. Petra Jadrná, koordinátorka aukce tel.: 731 979 005

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí