zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Středočeský kraj chystá zateplení budov za čtvrt miliardy korun

27.11.2013
Vytápění, zateplení
Středočeský kraj chystá zateplení budov za čtvrt miliardy korun

Středočeský kraj nechá za čtvrt miliardy korun zateplit deset škol a zařízení sociální péče. Ušetří tak na nákladech za energie. Na projekty chce získat státní dotaci, sdělila dnes ČTK mluvčí kraje Nicole Mertinová.
"Vybrali jsme vhodné objekty pro zateplení a připravujeme žádosti o dotace. Z krajských peněz hodláme uvolnit na tuto úsporu energií až 163 milionů korun," uvedl hejtman Josef Řihák (ČSSD).

Zateplení by se měly dočkat střední odborné školy a učiliště v Berouně a Nymburce, střední průmyslová a jazyková škola v Kolíně, poskytovatel sociálních služeb Centrum Rožmitál pod Třemšínem a domovy ve Vlašimi a Kladně-Švermově. Celkové náklady na tyto akce činí 182 milionů korun, z toho dotace ze Státního fondu životního prostředí dosáhnou 58 milionů korun a spolufinancování kraje bude 124 milionů. Žádosti o dotace se připravují.

Další čtyři projekty se týkají gymnázií v Říčanech a Dobříši, učiliště v Hluboši a střední odborné školy a učiliště v Neratovicích. Dotace na tyto čtyři akce by měla být 29 milionů korun, spoluúčast kraje o deset milionů vyšší. Celkově tak zateplení těchto čtyř škol vyjde na 68 milionů Kč.

Na zateplování veřejných budov shánějí dotace i středočeská města. Snížením energetické náročnosti radnice ušetří prostředky ve svých napjatých rozpočtech. Někde ve snaze více ušetřit dokonce svěřují energetické úspory externím dodavatelům.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí