zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Uhelný projekt v Bartinu bude vybudován turecko-polskou spoluprací v oblasti energetiky

29.11.2013
Energie
Uhelný projekt v Bartinu bude vybudován turecko-polskou spoluprací v oblasti energetiky

Rozsáhlá uhelná ložiska v turecké černomořské provincii Bartin budou vybudována turecko-polskou spoluprací. Spolupráce byla stvrzena dvěma dohodami podepsanými během návštěvy tureckého premiéra Recepa Tayyipa Erdogana do Polska. Tyto dohody se konkrétně týkají poradenství, strojírenství a dodávek strojů.

Obě dohody v hodnotě 250 milionů EUR podepsaly významné energetické společnosti zkušené v těžebním odvětví. Turecká Hattat Enerji, držitel licence na těžbu uhlí v oblasti Amasra a polské energetické společnosti Kopex a Famur.ilustrační obrázek

"Důlní projekt těžby černého uhlí v oblasti Amasra provincie Bartin a projekt výstavby uhelné elektrárny zahrnuje budování ultra-superkritických uhelných elektráren v regionu Amasra. Projektované elektrárny by měly tvořit 12 % energetické výrobní kapacity Turecka a sníží dovoz uhlí o 25 %", uvedl Ipek Hattat, člen představenstva společnosti Hattat Holding, při podpisu dohod pod záštitou tureckého ministra hospodářství Zafera Caglayana.

"Použití moderní technologie ultra-superkritické uhelné elektrárny pro výrobu energie, bude pro Turecko prvním případem," řekl Hattat s tím, že technologie, která má být použita, je přelomovou z hlediska vylučování emisí a účinnosti.

Celkové investiční náklady v regionu by měly v průběhu let dosáhnout 3,5 miliardy USD.

Zpracoval kolektiv Zahraničního zastoupení MPO v Istanbulu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí