zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodafone získal Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost

28.11.2013
Firemní ekologie
Vodafone získal Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost

Již od roku 2009 soutěží firmy, které se dlouhodobě zabývají společenskou odpovědností a jsou ochotné se v tomto směru porovnávat, o Národní cenu ČR za CSR. V rámci letošního srovnání s řadou dalších firem a organizací získal Vodafone Česká republika celkové vítězství právě v této soutěži. Cena je předávána během prestižního večera ve Španělském sále na Pražském hradě Ministrem průmyslu a obchodu ČR.

Vodafone je oceňován především za projekty hodnocení mobilních telefonů Eko-třídou, podporu handicapovaných podnikatelů a zaměstnavatelů, produkty pro seniory jako je dohledový systém Senior Inspect, aktivní zapojování zaměstnanců v dobrovolnictví a mnoho dalších. Dlouhodobě díky těmto programům Vodafone zapojuje jak zákazníky, tak své zaměstnance právě do společensky odpovědných aktivit.

Model hodnocení CSR v rámci Národní ceny byl inspirován platnými mezinárodními standardy i specifiky českých organizací komerční i neziskové sféry. Vítěz Národní ceny za společenskou odpovědnost je proto schopen se porovnávat nejen v tuzemsku, ale je srovnatelný s národními vítězi i v rámci celé Evropy. Zúčastněné firmy chtějí mimo jiné prezentovat, že se nezaměřují jen na okamžitou maximalizaci zisku, ale na jeho dosahování v dlouhodobé perspektivě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí