zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti v Duchcově se učily třídit elektroodpad

30.11.2013
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Zpětný odběr
Děti v Duchcově se učily třídit elektroodpad

Školáci z duchcovských škol se zúčastnily soutěže "Elektroodpad... a co na to naše děti", kterou pořádal Dům dětí a mládeže Sluníčko za finanční podpory z Fondu ASEKOL. Cílem bylo děti vzdělávat v oblasti třídění a recyklace starých elektrospotřebičů. Vítězem klání se stal tým ze Základní školy Antonína Sochora.

Týmy dětí složené ze žáků základních a středních škol z Duchcova soutěžily v několika kolech. Vyvrcholení přišlo minulý týden, kdy se v kině Lípa konalo finále soutěže. Pětičlenná družstva musela řešit testové otázky, připravit prezentaci na téma "kdybych byl ministrem", sehrát scénku z vybraného tématu, představit svého vytvořeného robota z elektroodpadu a posledním úkolem bylo vyrobit květinu z PET lahví a izolepy. Formou hry se tak děti seznámily s přínosem třídění nejen obalových materiálů, ale zejména vysloužilých elektrospotřebičů.

"Po celou dobu panovala v kině soutěživá a bouřlivá atmosféra. Všichni diváci povzbuzovali a podporovali své týmy hlasitým skandováním. Mezi jednotlivými disciplínami proběhla i pěvecká, hudební a taneční vystoupení," popsal soutěžní klání Pavel Nos z DDM Sluníčko. Vítězem se nakonec stala ZŠ Antonína Sochora, členové jejího týmu získali věcné ceny. Na druhém a třetím místě se umístily týmy Gymnázia a střední průmyslové školy Duchcov a ZŠ Jaroslava Pešaty.

Celá soutěž proběhla díky dotaci z Fondu ASEKOL, který založila nezisková organizace ASEKOL zabývající se právě zpětným odběrem elektroodpadu. "V letošním ročníku fond rozdělil 2 miliony korun mezi 49 projektů zaměřených na sběr a recyklaci elektra. Jsme rádi, že můžeme podpořit i zábavné soutěže s osvětovým charakterem, jako byla právě ta v Duchcově. Je to vhodný doplněk k dlouhodobému školnímu vzdělávacímu projektu Recyklohraní," uvedla Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí