zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČEZ převzal dva elektromobily Nissan Leaf

07.12.2013
Ekologická auta
ČEZ převzal dva elektromobily Nissan Leaf

Včera převzali zástupci Skupiny ČEZ k užívání první dva vozy Nissan Leaf. Předání proběhlo u rychlodobíjecí stanice elektromobilů v centrále Skupiny ČEZ za přítomnosti Pavla Cyraniho, ředitele divize strategie Skupiny ČEZ a Zdeňka Fořta, Country managera společnosti Nissan pro Českou republiku. Skupina ČEZ využije vozy v rámci projektu Elektromobilita ČEZ. Zároveň obě společnosti usilují o aktivní podporu rozvoje elektromobility v České republice.

"Dnešní předání dvou vozů Nissan Leaf předchází další spolupráci, o které v současnosti probíhají jednání. Naší snahou je, aby se elektromobilita v České republice v následujících letech aktivně rozvíjela, a proto se společností Nissan hovoříme kromě jiného také o společných plánech v oblasti rozvoje nezbytné dobíjecí infrastruktury," naznačuje budoucí plány spolupráce Pavel Cyrani, ředitel divize strategie energetické společnosti ČEZ.
Dva nové elektromobily Nissan Leaf využije Skupina ČEZ v rámci projektu Elektromobilita ČEZ, při kterém získá další poznatky o chování elektromobilů v každodenním životě. Ty následně využije pro účely rozvoje a výstavby sítě dobíjecích stanic v České republice. Pro automobilku Nissan se jedná již o druhou generaci vozu Leaf. Ta uživatelům nabízí delší dojezd (199 km), vyšší úsporu energie a především výrazně nižší cenu pro koncového zákazníka.
"Nissan Leaf je první sériově vyráběný 100% elektromobil na světě, který je díky své komfortní i bezpečnostní výbavě plně srovnatelný s automobily na tradiční paliva a jehož celosvětové prodeje se blíží hranici 100 tisíc kusů. Jsme rádi, že Skupina ČEZ zařazuje Leaf mezi své standardní pracovní a firemní vozy. Rozvoj elektromobility v České republice je také pro nás jednou z priorit a proto si vzájemné spolupráce velmi vážíme, " přibližuje strategii společnosti Nissan Zdeněk Fořt, Country manager společnosti Nissan v ČR.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí