zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Policie v centru Moskvy odhalila tajné závodiště švábů

08.12.2013
Šlendryján
Policie v centru Moskvy odhalila tajné závodiště švábů

Přímo v centru Moskvy dnes ruská policie odhalila tajné závodiště švábů. Na centrální třídě Novyj Arbat policisté zajistili kóje s dobře živeným hmyzem a zabavili i zařízení sázkové kanceláře. Kromě švábů mohli zájemci sázet i na dostihy krys.

Z datových nosičů podle agentury Interfax vyšetřovatelé zjistili seznamy klientů sázkové kanceláře, která fungovala jen několik set metrů od moskevského Kremlu. Péči o závodníky měla na starost skupina najatých gastarbeiterů, kteří žili spolu se svými svěřenci v nevyhovujících sklepních podmínkách. Razii asistovalo komando přepadového oddílu OMON.

Hazardní hry všeho druhu jsou v Rusku navzdory státním zákazům výnosný byznys. Sází se nejen na závody švábů a krys, ale například i na to, kdy padne běloruský diktátor Alexandr Lukašenko, či jak dlouho ještě vydrží bolševický vůdce Vladimir Uljanov-Lenin ve svém mauzoleu na Rudém náměstí.

Před dvěma lety policie při mohutném zátahu rozbila síť nelegálních heren u Moskvy, která vynášela v přepočtu nejméně 90 milionů korun měsíčně. Až 80 procent zisku putovalo do kapes zkorumpovaných prokurátorů a policejních důstojníků.

Roční obrat ruského hazardu se odhaduje na šest miliard dolarů (asi 120 miliard korun).

O hmyzu nezávodním/jedlém více na www.HmyzNaTaliri.cz :-)

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí