zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Český úspěch v Entente Florale Europe

11.12.2013
Urbánní ekologie
Český úspěch v Entente Florale Europe

Dolní Břežany uspěly v konkurenci měst a obcí z celkem jedenácti evropských zemí a v soutěži Kvetoucí sídla Evropy - Entente Florale Europe 2013 získaly stříbrnou medaili i speciální ocenění. Tato obec v okrese Praha-západ přitom byla letos jediným zástupcem České republiky mezi finalisty soutěže.

Pořadatelem Entente Florale Europe je mezinárodní organizace Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage (AEFP) se sídlem v Bruselu. Garantem české účasti v soutěži je Ministerstvo životního prostředí, organizátorem Entente Florale Europe v ČR pak Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT). Účast Dolních Břežan letos v soutěži finančně podpořil Středočeský kraj.

Soutěž je zaměřena především na péči o kvalitu života ve městech a na vesnicích. Hlavní kritéria, podle nichž se přihlášená sídla hodnotí, jsou kvalita založení strukturované zeleně s důrazem na následující dobrou údržbu, péče o životní prostředí, ekologické chování a optimální využití podmínek pro rozvoj turismu.

>>Letos se do soutěže se zapojilo pět tisíc měst či obcí v národních soutěžích, do finále jich postoupilo osmnáct. Výsledek soutěže a získaná ocenění vnímáme jako velký úspěch, na který jsme patřičně hrdí,<< uvedl starosta Dolních Břežan Věslav Michalik, který se spolu s dalšími zástupci obce zúčastnil slavnostního ceremoniálu v belgickém přístavním městečku Niuewpoort.

Speciální ocenění Dolní Břežany obdržely za Keltský park, jehož součástí jsou vodní plochy, dětská hřiště, amfiteátr i skate- park. Protože na území obce bývala v dávné historii keltská oppida, střed parku zahradní architekt Zdeněk Sendler pojal v jejich duchu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí