zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

09.12.2013
Obecné
Krátce - různé

Automobilka Škoda Auto plánuje rozšíření závodu na výrobu převodovek ve Vrchlabí na Trutnovsku na dvojnásobek. Zatímco v nynějších prostorách může produkce dosáhnout maximálně 2000 převodovek denně, po rozšíření by kapacita továrny měla vzrůst na 4000 kusů denně. ČTK to zjistila z dokumentace, kterou automobilka předložila úřadům kvůli posouzení záměru rozšíření závodu z hlediska vlivu na životní prostředí (EIA).

"Jiří Rusnok dnes ostentativně ukázal prostředníček desítkám tisíc obyvatel severních Čech ohrožených těžbou, ale zejména Bohuslavu Sobotkovi a Andreji Babišovi, kteří ho jasně vyzvali, aby jeho vláda na limity těžby nesahala. Oba gentlemani ho ovšem mohou elegantně odkázat do patřičných mezí: stačí, aby jasně prohlásili, že hned na prvním jednání své vlády Rusnokovo rozhodnutí zruší."

Projekt společnosti ŠKODA AUTO `Za každý prodaný vůz značky ŠKODA v České republice jeden zasazený strom´ má za sebou další úspěšný rok: Včetně závěrečných akcí v Kvasinách, Mladé Boleslavi a v Benátkách nad Jizerou bylo v sedmém ročníku ve vybraných regionech České republiky vysazeno celkem 59.674 nových stromů. Tento rekordní počet odpovídá počtu vozů značky ŠKODA, prodaných v roce 2012 v České republice. Od začátku této akce bylo v celé zemi vysazeno 423.000 stromů.

Počtvrté v historii soutěží bylo letos uděleno ocenění Vodafone Odpovědná firma roku určené podnikům, které jsou šetrné k životnímu prostředí a vnímají odpovědnost za rozvoj svého regionu. Cenu letos získala strojírenská firma ZLKL z Loštic.

Poslanci včera zvolili další předsedy výborů. Sněmovní zahraniční výbor povede v souladu s dohodami poslaneckých klubů exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09), branný David Kádner (Úsvit), bezpečnostní Roman Váňa a pro životní prostředí Robin Böhnisch (oba ČSSD).

O osudu Amazonu v Dobrovízi rozhodne lidové hlasování. Podmínkou je obchvat
Z územního plánu, který vznikl před více než deseti lety a umožnil výstavbu skladů, je spousta místních v rozpacích. "Od doby, co se sem před třemi roky Amazon nastěhoval, se zhoršilo životní prostředí. V noci nám tudy projíždějí nákladní auta, hučí ještěrky. Je to strašně nepříjemné. Hluk slyšíme i přes protihluková okna, která máme kvůli letišti," reagovala na dotaz HN jedna z obyvatelek, která si nepřála být jmenována. Mezi místními je ale možné najít i smířlivější postoj.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí