zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rokycany mají problémy s černými skládkami

12.12.2013
Odpady
Rokycany mají problémy s černými skládkami

Ačkoli město provozuje dva sběrné dvory, odpad vyhazují někteří občané na veřejná prostranství. "Takto založená skládka překvapivě rychle roste. Uložení odpadu ve dvoře je přitom zadarmo, včetně správného roztřídění," říká rokycanská místostarostka Marie Hlávková.

Uložení odpadu ve sběrném dvoře v Jiráskově ulici je zdarma, stejně jako ve dvoře v Němčičkách. Odpad se množí v okrajových částech Rokycan, zejména pod Klabavskou strání, na Kalvárii, Na Okrouhlici u Rakováčku, ve Šťáhlavské ulici, v chatové kolonii pod Čilinou či ve Škroupově ulici u potoka. "A těch míst je mnohem více, včetně města, třeba u kontejnerových stání u zimního stadionu, veteriny a tak dále," doplňuje velitel městské policie Petr Wohlmuth.

Proto městská policie zvyšuje dohled a na vytypovaných místech instaluje fotopasti, případně kamerový systém. Pokud je člověk při odhazování odpadu přistižen, může dostat na místě blokovou pokutu až tisíc korun; ve správním řízení a podle dalších okolností, jakou je například původ odpadu, lze udělit pokuty v řádu desetitisíců až statisíců korun.

Černou skládku ale odklízí na své náklady vlastník pozemku, na kterém se hromada odpadu nachází. Ten má poté obrovskou radost, zejména když se účet vyšplhá na desetitísice.

Nebuďte lhostejní k nepořádku, stáhněte si do mobilu freewarovou aplikaci www.ZmapujTo.cz a pomožte mapovat nepořádek po republice a přistihnout "šmejdy", jež jej dělají.

ZDROJ:http://rokycany.5plus2.cz/, upraveno EnviWeb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí