zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brabec má praxi z průmyslu, hnutí ANO je jeho třetí stranou

27.12.2013
Odpady
Politika
Brabec má praxi z průmyslu, hnutí ANO je jeho třetí stranou

Vizitka poslance hnutí ANO Richarda Brabce (47), kterého předseda hnutí ANO Andrej Babiš navrhuje na ministra životního prostředí v chystané koaliční vládě Bohuslava Sobotky:

Datum a místo narození: 5. července 1966 v Kladně
Vzdělání: absolvent Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze
Současné funkce: člen Poslanecké sněmovny (od října 2013), místopředseda hospodářského výboru Sněmovny; předseda dozorčí rady Lovochemie, a. s. (společnost je členem skupiny AGROFERT HOLDING, a. s., kterou vlastní šéf hnutí ANO Andrej Babiš)
Praxe: pracoval v řadě průmyslových podniků, především v chemičkách, mj. byl vedoucím odboru financování společnosti UNIPETROL, a. s., finančním ředitelem SPOLANA a.s. a v letech 2005-2011 generálním ředitelem Lovochemie, a. s. Působil či stále působí jako člen statutárních orgánů řady dalších společností.
Působení v politice: člen hnutí ANO, předseda ANO v Ústeckém kraji; bývalý člen ODS, později Unie svobody, mimo jiné byl zastupitelem Středočeského kraje (2000-2004; za Unii svobody) a zastupitelem města Kladna (1990-1998; za ODS).
Rodina: ženatý, má dvě děti.
Ostatní:
- je členem představenstva Svazu chemického průmyslu ČR, vlivné lobistické organizace.
- "Ministerstvo průmyslu by mi bylo bližší, to je pravda, ale v rámci chemičky jsem se zabýval i dopady na životní prostředí. Proto jsem od našeho hnutí dostal interní nominaci," řekl nedávno týdeníku Respekt.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí