zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V jihlavském parku Malý Heulos přibude cyklostezka i parkoviště

04.01.2014
Doprava
Ekologická dovolená, cestování
V jihlavském parku Malý Heulos přibude cyklostezka i parkoviště

V jihlavském lesoparku Malý Heulos stavbaři během příštího roku udělají nové šatny pro sportovce, parkoviště i cyklostezku. Zlepší se příjezdová silnice. Všechny stavební úpravy, na které radnice dostala evropskou dotaci, budou stát 65 milionů korun bez DPH. Revitalizace lesoparku v údolí říčky Jihlávky začne v lednu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí města Radek Tulis.

"V průběhu stavby bude nutné počítat s omezeným přístupem do údolí a do areálu letního kina," uvedl Tulis. Od jara nebudou auta běžně jezdit od Úvozu po ulici Na Stoupách. "Veřejnost se do údolí dostane pouze pěšky přes park," upozornil mluvčí. S omezením musejí počítat i pořadatelé velkých akcí v lesoparku.

Proměnou projde sportovní stadion v parku. Staré šatny u něj budou zbourány a místo nich vznikne parkoviště. Nová dvoupatrová budova s tribunou a šatnami bude postavena u oválu na stadionu. Přibude sektor pro hod kladivem a diskem. O kousek dál bude upraveno místo tak, aby tam mohly být třeba i cirkusy nebo stanové městečko pro návštěvníky akcí. Nová stezka pro cyklisty a chodce povede ze sídliště Březinky do centra, přes řeku bude převedena po nové lávce.

Cena prací ve výběrovém řízení klesla o 19 milionů Kč, původní odhad byl kolem 84 milionů. Zakázku dostala firma Agrostav.

Park Heulos začal vznikat v první polovině 19. století. Dělí se na Malý a Velký Heulos. Malý Heulos se dočkal zlepšení už před třemi lety, kdy bylo mimo jiné upraveno letní kino. Jihlávka také začala znovu protékat otevřeným korytem; předtím byla vedena v potrubí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí