zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Moravskoslezského kraje mají možnost získat dotace v celkové výši 60 milionů korun na výměnu kotlů

06.01.2014
Ovzduší
Urbánní ekologie
Vytápění, zateplení
Obyvatelé Moravskoslezského kraje mají možnost získat dotace v celkové výši 60 milionů korun na výměnu kotlů

Ministerstvo životního prostředí a Moravskoslezský kraj vyhlašují 4. výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí podpory ze Společného programu na podporu výměny kotlů. Obyvatelé Moravskoslezského kraje již mohli v rámci předchozích výzev získat na dotacích na výměnu starých kotlů na nové ekologické celkem 220 milionů korun.

Cílem Programu je snížení znečištění ovzduší z malých spalovacích zdrojů do tepelného výkonu 50 kW, tzv. lokálních topenišť využívajících tuhá paliva.

Alokace na tuto výzvu je celkem 60 mil. Kč, 30 mil. Kč z resortu životního prostředí a 30 mil. Kč z prostředků Moravskoslezského kraje.

Podpora se bude poskytovat na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje v Moravskoslezském kraji. Výše podpory se odvíjí od typu pořízeného kotle. Stejně jako v předchozí výzvě mohou žadatelé vybírat mezi kotlem na tuhá paliva s automatickým dávkováním paliva 3. nebo 4. a vyšší emisní třídy dle ČSN EN 303-5, zplyňovacím kotlem na tuhá paliva emisní třídy 4 a vyšší či atmosferickým nebo kondenzačním kotlem na zemní plyn.

Oprávnění žadatelé mohou předkládat žádosti o podporu z Programu od 2. ledna 2014 až do 30. června 2014 nebo do dne vyčerpání alokace. Spolu s vyhlášením výzvy byl Program aktualizován vydáním příslušného dodatku ke Směrnici Ministerstva životního prostředí č. 6/2010, Přílohy XIII.

https://www.sfzp.cz/sekce/690/prilohy-xiii---spolecny-program-na-vymenu-kotlu/

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí