zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zemědělci a lesníci poškození při živelních katastrofách dostanou v budoucnu finanční pomoc rychleji

13.01.2014
Zemědělství
Les
Zemědělci a lesníci poškození při živelních katastrofách dostanou v budoucnu finanční pomoc rychleji

Evropská komise schválila Rámcový program pro řešení rizik a krizí v zemědělství
a lesnictví vypracovaný Ministerstvem zemědělství. V případě často se vyskytujících živelních katastrof, zejména povodní či sucha, tak bude mít Ministerstvo k dispozici obecná pravidla pro poskytování státní podpory. Pomoc postiženým tak může zaslat neodkladně.

Evropská komise odsouhlasila obecná pravidla pro poskytování státní podpory pro řešení rizik a krizí v zemědělství. Ministerstvo zemědělství tak bude při příštích živelních katastrofách moci poslat pomoc postiženým bezodkladně, protože nebude muset čekat,
až program podpory schválí Evropská komise.

"Rámcový program je určený pro vyrovnání škod v zemědělství a lesnictví způsobených zejména přírodními katastrofami a nepříznivými povětrnostními jevy. O konkrétní výši kompenzace za způsobené škody bude rozhodnuto na národní úrovni na základě zjištěných škod," řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Finanční pomoc se bude vztahovat na škody na zemědělských a lesních pozemcích, porostech pěstovaných rostlin, na lesích a lesních školkách, na hospodářských zvířatech, zvěři, na krmivech, stelivech, zásobách, na budovách a jejich zařízení, mechanizaci
a přístrojích. Podpora za škody způsobené přírodními pohromami a mimořádnými událostmi může dosáhnout, v případě, že je žadatel pojištěn, až 100 %, za škody způsobené nepříznivými povětrnostními jevy až 80 %. Program může Česká republika využívat do 30. září 2020.

Dana Večeřová

ředitelka Odboru komunikace MZe

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí