zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 2 nechá ve svých ulicích vysadit desítky stromů

24.01.2014
Urbánní ekologie
Praha 2 nechá ve svých ulicích vysadit desítky stromů

Praha 2 nechá vysadit v ulicích desítky nových stromů. Rada městské části vyčlenila v rozpočtu na letošní rok na akci dva miliony korun, řekl dnes ČTK zastupitel Michal Uhl (SZ). Peníze dostane Technická správa komunikací (TSK), která také stromky vysadí.

Podle Uhla nejsou dlouhodobě stromy, které uhynou, z finančních důvodů nahrazovány a zůstává tak po nich volné místo. V současné době tak na území druhé městské části chybí 130 až 140 stromů, poznamenal Uhl. Péči o ně má na starosti TSK.

Městská část se proto rozhodla, že peníze uvolní z vlastního rozpočtu. "Dáváme peníze do něčeho, co by mělo platit hlavní město," poznamenal místostarosta Václav Vondrášek (ODS).

Celkem bude v ulicích Prahy 2 vysazeno 78 stromů, mimo jiné třeba v ulicích Londýnská, Kladská, Lublaňská nebo Šumavská. Kolem stromů bude také za 5000 korun vybudována železná ohrádka, která zamezí jejich poškozování. Stromy často ničí řidiči, kteří parkují v jejich těsné blízkosti, což vadí třeba kořenovému systému. Částka, kterou radnice uvolnila, bude určená i na tříletou péči o vysazené stromy a na odstranění starých pařezů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí