zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bloomberg bude emisarem OSN pro změnu klimatu

02.02.2014
Klimatické změny
Bloomberg bude emisarem OSN pro změnu klimatu

Bývalý starosta New Yorku a mediální magnát Michael Bloomberg byl dnes jmenován zvláštním velvyslancem OSN pro města a klimatickou změnu. Oznámil to mluvčí světové organizace Farhan Haq. Podle něj bude Bloomberg generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi pomáhat při jednání se starosty velkých měst ve snaze koordinovat dlouhodobou spolupráci mezi velkoměsty, pokud jde o změnu klimatu.

Bloomberg byl do začátku letošního roku 12 let starostou New Yorku. Ve funkci se soustředil i na důsledky změny klimatu a na to, jak by se velká města měla vyrovnávat s přírůstkem obyvatel a neškodila přitom životnímu prostředí. Loni tvrdil, že v New Yorku je nejčistší vzduch za posledních 50 let a že jeho kvalita je lepší, než v ostatních amerických velkých městech.

Bloomberg bude podle Haqa 23. září v New Yorku předsedat summitu o klimatické změně. Začátkem února se bude v Johannesburgu podílet na jednání skupiny 40 velkých světových měst, která prosazují lokální opatření omezující emise skleníkových plynů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
31
10. 2019
31.10.2019 - Seminář, školení
Praha, Konferenční centrum VŠCHT, Kolej Sázava
5
11. 2019
5.11.2019 - Seminář, školení
Brno, Kongresové centrum BVV
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí