zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jedním z témat Zdravých obcí a regionů v roce 2014 bude i udržitelný cestovní ruch

06.02.2014
Ekologická dovolená, cestování
Jedním z témat Zdravých obcí a regionů v roce 2014 bude i udržitelný cestovní ruch

Ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj bude Národní síť Zdravých měst ČR v letošním roce hledat drobné inspirace i dlouhodobě osvědčené zkušenosti z oblasti udržitelného cestovního ruchu a turistiky v obcích a regionech České republiky.

Ať už se jedná o zajímavé počiny z oblasti budování netradičních turistických či cyklo stezek, o různé formy propagace regionu, která přitáhne návštěvníky, udrží či vybuduje nová pracovní místa a současně zachovává a dále rozvine přírodní či kulturní rozmanitost daného prostředí - všechno toto právem patří mezi oblasti, které stojí za to aktivně podporovat. Patří sem aktivity, které hledají vyváženost mezi ochranou přírody, rozvojem regionu, mezi zájmy podnikatelů i samotných návštěvníků. V ČR se takovýchto projektů děje spousta, rádi je budeme sbírat a propagovat.

K tomuto tématu NSZM ČR připravuje současně i tematickou e-mailovou konferenci na adrese www.ZdravaMesta.cz/ekonf, kam se budou moci přihlásit všichni zájemci o dané téma a mohou tak dostávat relevantní novinky, informace, pozvánky na akce či například vypisované granty a programy.

Sledujte web Národní sítě Zdravých měst ČR i Databázi DobráPraxe.cz, případně se se svými náměty obracejte přímo na info@nszm.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí