zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

16. ročník veletrhu Střechy Praha přinesl mnoho novinek a velký zájem návštěvníků

08.02.2014
Ekologické stavění, bydlení
Vytápění, zateplení
16. ročník veletrhu Střechy Praha přinesl mnoho novinek a velký zájem návštěvníků

16. odborný veletrh STŘECHY PRAHA proběhl společně s 10. ročníkem veletrhu úspor energií a alternativních zdrojů SOLAR PRAHA a 2. ročníkem veletrhu ŘEMESLO PRAHA ve dnech 23. - 25. ledna 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se konal 2. ročník veletrhu FOR PASIV.

Hojná účast návštěvníků již první veletržní den nastolila dobrou náladu a příjemnou atmosféru, která pak trvala po celou dobu akce. Na veletrzích Střechy, Solar a Řemeslo Praha se prezentovalo 145 vystavovatelů, v souběhu všech veletrhů pak dohromady 200 vystavovatelů. Návštěvníků s výlučným zájmem o střechy, úsporné stavění a bydlení přišlo téměř 18 000.

Veletrh plný zajímavých expozic firem nabídl též přednášky špičkových odborníků, bezplatná poradenská centra a rozptýlení v podobě soutěží o hodnotné ceny. Návštěvníci zhlédli široký výběr střešních materiálů, konstrukčních systémů, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, výrobků pro půdní vestavby, řešení obvodových plášťů, nářadí a techniky včetně nabídky řemeslných prací. Velký zájem byl o oblast alternativních zdrojů energie, kde byla zastoupena především solární termika a fotovoltaika.
Doprovodný program se zabýval aktuálními tématy jako jsou příprava a realizace kontaktních zateplovacích systémů, změny základní normy pro navrhování střech, průkazy energetické náročnosti pro bytové domy, zelené střechy a fasády, fotovoltaika bez dotací, solární systémy a instalace OZE v budovách, pelety, dřevo a kotle na biomasu, úsporný rodinný dům, nejčastější chyby ve střešním plášti a mnoho dalších.
Proběhl 15. ročník konference Izolace s nosným tématem šikmé střešní pláště za účasti 150 posluchačů. Velký zájem byl o přednášky zaměřené na nový občanský zákoník, kde zazněl přehled nejdůležitějších změn z pohledu podnikatelů s praktickými příklady. Odborníci ze společnosti Dům plný úspor připravili pro zástupce bytových družstev a společenství vlastníků jednotek semináře s názvem Úspory energií v bytových domech, kde se řešily správné postupy při přípravě a realizaci funkčního zateplení střech a obvodových plášťů těchto budov.
Významným setkáním odborníků bylo Fórum plochých střech druhý veletržní den.
Sobotní program nabídl široké veřejnosti inspirativní přednášky na téma úsporný rodinný dům, zelené střechy a střešní zahrady pro každého nebo jak vybrat realizační firmu pro stavbu či rekonstrukci střechy.

Stavební poradenské centrum, které v rámci veletrhu zajišťovala organizace ČKAIT ve spolupráci s ČVUT v Praze, mohli návštěvníci využít zdarma pro získání cenných rad od nezávislých odborníků z mnoha oblastí provádění a navrhování staveb. Poradenství pro úspory energií a využití alternativních zdrojů zajistila společnost EkoWATT.
Nechyběly praktické ukázky řemesel či krásné historické sbírky v Pokrývačském muzeu, tentokrát na téma "cihlář".

V soutěži Zlatá taška 2014 o nejlepší exponáty veletrhu odborná porota udělila první cenu firmě TONDACH Česká republika za výrobek STODO 12 posuvná taška, glazura amadeus natur. Čestné uznání získala firma Bramac střešní systémy za betonovou střešní tašku CLASSIC STAR.

Příští ročník souběhu veletrhů Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha a For Pasiv se uskuteční v PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 22. - 24. 1 2015. Těšíme se na Vaši účast!

Více informací včetně fotogalerie z uplynulého ročníku naleznete na www.strechy-praha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí