zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

690 žáků vidělo, jak šetří energii v hornorakouských školách

18.02.2014
Energie
Ekologické vzdělání a výchova
690 žáků vidělo, jak šetří energii v hornorakouských školách

V rámci projektu Jihočeské základní školy jedou za poznáním a kontakty do Horního Rakouska zorganizovalo Energy Centre České Budějovice ve spolupráci s OÖ Energiesparverband v loňském roce celkem 15 exkurzí do Horního Rakouska na téma úspory energií, obnovitelné zdroje a udržitelný rozvoj.

Během každé exkurze navštívili žáci jihočeských škol hornorakouskou základní školu aktivní v oblasti efektivního využívání energie a jedno až dvě zařízení využívající obnovitelné zdroje energie. Došlo tak ke zvýšení informovanosti a environmentální vzdělanosti žáků i k navázání kontaktů mezi vyučujícími a žáky jihočeských a hornorakouských škol.
Díky finanční dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů Jižní Čechy -- Horní Rakousko -- Dolní Rakousko byla školám uhrazena většina nákladů spojených s exkurzí.
Školám, které mají zájem o informace k úsporám energií, obnovitelným zdrojům energie nebo elektromobilitě, nabízí Energy Centre České Budějovice bezplatné přednášky na tato témata. Nabídka dalších exkurzí je závislá na schválení podaných grantů.

Kontaktní osoba: Mgr. Ivana Klobušníková
Telefon: 777 030 313
E-mail: ivana@eccb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí