zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ceny za kvalitu a inovaci ve veřejné správě míří do Zdravých měst

21.02.2014
Urbánní ekologie
Ceny za kvalitu a inovaci ve veřejné správě  míří do Zdravých měst

Zástupci obcí a regionů převzali v Hradci Králové významné ocenění za svoje aktivity. Během 10. Národní konference kvality ve veřejné správě byly v rámci slavnostního večera v Kongresovém centru Aldis předány ceny Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě za rok 2013. Členové Národní sítě Zdravých měst ČR uspěli ve všech kategoriích. Získali ocenění za realizaci místní Agendy 21, tedy za praktické uplatňování zásad udržitelného rozvoje a aktivní spolupráci úřadů s veřejností, ale také za uplatňování dalších metod kvality ve veřejné správě. Mezi Zdravými městy je i několik držitelů prestižních Cen za inovaci.

Ceny Ministerstva vnitra jsou každoročně udělovány místním samosprávám za úspěšné postupy v oblasti kvality veřejné správy. Mezi oceněnými za rok 2013 mají výrazné zastoupení členové Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM). V rámci udílení cen Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci bylo opět oceňováno uplatňování místní Agendy 21 (MA21) jako jedné z efektivních metod kvality ve veřejné správě. Nejúspěšnějšími členy NSZM byla Zdravá města Kopřivnice a Uherské Hradiště, jejichž zástupci převzali každý shodně tři ocenění za kvalitu a inovaci - Kopřivnice dvě "stříbra" a jednu inovaci a Uherské Hradiště dvě inovace a "bronz".

Stříbrnou cenu za kvalitu ve veřejné správě za realizaci MA21 získala Zdravá města Chrudim, Kopřivnice, Litoměřice, Vsetín a Zdravá obec Křižánky. Stříbrnou cenu za další metody kvality ve veřejné správě pak Zdravá města Kopřivnice (model CAF), Přeštice a Šternberk (ČSN EN ISO 9001). Bronzovou cenu za uplatňování MA21 převzali zástupci Zdravých měst Hlučín, Jihlava, Prostějov, Přeštice, Říčany, Tábor, Třebíč, Uherské Hradiště, Velké Meziříčí, Zdravého Moravskoslezského kraje, Zdravého Kraje Vysočina a Zdravé Městské části Praha 21. Bronzovou cenu za další metody kvality ve veřejné správě převzali zástupci Zdravého města Nové Město na Moravě (model CAF) a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje (EMAS).

Prestižní Cenu za inovaci ve veřejné správě za rok 2013 získala Zdravá města Jihlava (Připomínkování územního plánu on-line), Kopřivnice (Zefektivnění využití výsledků metod a nástrojů kvality ve veřejné správě pro řízení Města a Městského úřadu v Kopřivnici), dvakrát Uherské Hradiště (Agendy odboru správy majetku města v prostředí internetu /intranetu/ a e-Analýza bezpečnosti) a Zdravá Městská část Praha Libuš (Přístup MČ Praha - Libuš k posunu migrantů ze třetích zemí přes nové legální pracovní návyky až k aktivnímu obyvateli v podmínkách malé městské části, zejména skrze projekt "Všichni společně na trh práce" a další projekty).

Pořadatelem 10. Národní konference kvality ve veřejné správě bylo Ministerstvo vnitra ČR společně s Královéhradeckým krajem a Radou kvality ČR s podporou města Hradec Králové. Program konference byl zaměřen na výměnu zkušeností z oblasti zvyšování výkonnosti a kvality organizací veřejné správy, na vzdělávání úředníků a inovace ve veřejné správě. Mezi další témata patřila v neposlední řadě také místní Agenda 21. Akce byla určena zástupcům veřejného sektoru a dalším odborníkům a zájemcům z praxe. Další informace naleznete na stránkách http://www.kvalitavs.cz/hradec-kralove-2014/.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí