zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ECHA publikovala aktualizované pokyny pro sestavení bezpečnostních listů (verze 2)

27.02.2014
Firemní ekologie
Chemické látky
ECHA publikovala aktualizované pokyny pro sestavení bezpečnostních listů (verze 2)

Na webu ECHA jsou již dostupné aktualizované pokyny pro sestavení bezpečnostních listů v českém jazyce (publikováno ECHA 5. 12. 2013 a 12. 2. 2014).

Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) publikovala překlady nově aktualizovaných Pokynů pro sestavení bezpečnostních listů (Pokyny) ve 22 jazycích členských států EU. Byla aktualizována zejména příloha 2 těchto pokynů. Do přílohy 2 byly přesunuty a aktualizovány informace, které byly dříve obsaženy v samostatném dokumentu části G, Pokynů k požadavkům na informace a posuzování chemické bezpečnosti. Příloha 2 tak poskytuje návod, jak zahrnout do bezpečnostního listu relevantní informace ze scénáře expozice a jak bezpečnostní list rozšířit připojením scénáře expozice. Je uveden vzájemný vztah mezi scénářem expozice a jednotlivými oddíly bezpečnostního listu. Dále byly v Pokynech aktualizovány kapitoly 3.14, 3.22, 3.23 a provedeny další úpravy.

Anglická verze aktualizovaných Pokynů pro sestavení bezpečnostních listů byla již publikována bezprostředně po finalizaci a konzultační proceduře v prosinci 2013.

Další informace z ECHA

Guidance on the compilation for safety data sheets (version 2.0)

Consultation procedure on Guidance

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí