zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Posouzení vlivů Integrovaného regionálního operačního programu 2014 - 2020 na životní prostředí

26.02.2014
EIA
Posouzení vlivů Integrovaného regionálního operačního programu 2014 - 2020 na životní prostředí

Posouzení vlivů Integrovaného regionálního operačního programu pro programové období 2014 - 2020 na životní prostředí (dále také "SEA IROP") probíhá v souladu se zákonem č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, ve znění pozdějších předpisů, a se zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů.

Předkladatelem IROP je Ministerstvo pro místní rozvoj, příslušným úřadem pro posuzování Ministerstvo životního prostředí, odbor posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence. SEA IROP zpracovává společnost Integra Consulting s.r.o.
SEA IROP byla zahájena v září 2013, a na této stránce budou v průběhu posouzení zveřejňovány relevantní informace a dokumenty. Dle požadavků zákona o posuzování vlivů na životní prostředí budou jednotlivé výstupy procesu SEA - oznámení k IROP, závěr zjišťovacího řízení, dokumentace SEA a návrh koncepce, informace o konání veřejného projednání, zápis z veřejného projednání, a závěrečné stanovisko SEA postupně k dispozici v Informačním systému SEA na adrese portal.cenia.cz .

Způsob zpracování SEA IROP
SEA IROP bude zaměřena na možné významné vlivy operačního programu na životní prostředí a lidské zdraví včetně potenciálních vlivů na lokality soustavy Natura 2000. Proces SEA bude zahrnovat také konzultace a projednávání výstupů hodnocení s relevantními partnery. Formálním výstupem hodnocení bude dokumentace SEA, která bude předmětem veřejného projednávání dle požadavků zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, ve znění pozdějších předpisů. Součástí dokumentace bude přehled všech návrhů a doporučení vznesených v rámci SEA spolu s uvedením, jak tyto byly zohledněny v návrhu operačního programu.

Jak se zapojit
Dle požadavků zákona o posuzování vlivů na životní prostředí je možné:
. zaslat návrhy a připomínky k oznámení IROP (bylo zveřejněno 28. 11. 2013 v Informačním systému SEA);
. zaslat návrhy a připomínky k dokumentaci SEA, která bude zveřejněna v průběhu února 2014 v Informačním systému SEA a na těchto stránkách;
. zúčastnit se veřejného projednání (předpokládaný termín je březen 2014).

Pokud máte zájem o další informace k procesu SEA IROP, či se chcete zaregistrovat k zasílání novinek a aktualit k SEA IROP, kontaktuje prosím vedoucí SEA týmu Ing. Kateřinu Ambrožovou, katerina.ambrozova@integracons.com či +420 606 640 700.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí