zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

27.02.2014
Obecné
Krátce - různé

V areálu bývalé plynárenské společnosti v Kolíně poblíž vlakového nádraží by mělo vzniknout menší obchodní centrum s byty. Soukromý investor odhaduje náklady na stavbu zhruba na 80 milionů korun, na místě by mělo najít práci asi 30 lidí. Středočeský krajský úřad nyní projekt posuzuje z pohledu jeho vlivu na životní prostředí.

Na český odpadový trh chce vstoupit firma Interseroh. V příštích dnech se chystá podat žádost na ministerstvo životního prostředí o udělení autorizace. Pokud jí úřad vyhoví, bude moci zajišťovat zpětný odběr a obnovu obalů. Skončil by tak současný monopol společnosti EKO-KOM, která na trhu působí 17 let. Interseroh patří do nadnárodní skupiny ALBA, která je vedoucí světovou firmou v oboru odpadového hospodářství a sídlí v Německu. Její roční obrat se pohybuje okolo třech miliard eur.

Nová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku začala o víkendu jezdit až na vrchol. První úsek lanovky do stanice na Růžové hoře je v provozu od loňského 20. prosince. Dosavadní provoz lanovky, kterou asi s čtyřměsíčním předstihem proti smlouvě dodaly firmy BAK Trutnov a Leitner, byl bezproblémový. Díky dřívějšímu spuštění lanovka během letošní špatné zimy zvýšila turistickou nabídku v Peci pod Sněžkou, umožnila s předstihem zaměstnat lanovkáře a začala na sebe dříve vydělávat. Lanovka za více než 300 milionů korun má čtyřmístné kabiny místo otevřených dvousedaček. Hodinová kapacita lanovky zůstala na základě podmínek ochránců přírody na 250 lidech. Na stavbu lanovky Pec získala dotaci z fondů Evropské unie.

S účinností od 10. 2. 2014 byl novým ředitelem divize IVS (kontrolní periodické služby, BOZP, PO a ekologie) společnosti BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC jmenován Ing. Július Belička. Na této pozici bude zodpovědný za veškeré provozní, technické, finanční a obchodní činnosti této divize, její řízení, vedení pracovníků a komunikaci s klienty. Pan Belička reportuje přímo generálnímu řediteli Ing. Jakubu Kejvalovi.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí