zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ředitelem SFŽP je oficiálně Valdman, na MŽP jsou další změny

04.03.2014
Politika
Ředitelem SFŽP je oficiálně Valdman, na MŽP jsou další změny

Ředitelem Státního fondu životního prostředí (SFŽP) bude od 1. března Petr Valdman, který byl vedením úřadu pověřen začátkem února. Do funkce jej oficiálně jmenoval ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). ČTK o tom dnes informovala mluvčí fondu Petra Kučerová. Na ministerstvu životního prostředí se podle informací ČTK v těchto dnech odehrává další reorganizace, která se týká desítek zaměstnanců.

Ministr životního prostředí Richard Brabec zrušil ke dni 28. února Petru Valdmanovi pověření k řízení SFŽP a současně ho s účinností od 1. března jmenoval ředitelem fondu, uvedla Kučerová. Valdman ve fondu již dříve působil jako náměstek. Vrátil se z Technologické agentury ČR, kterou řídí exministryně životního prostředí Rut Bízková.

Přímo na ministerstvu pokračují změny, které už před časem avizoval ministr Brabec. Nově se podle informací ČTK zrušil odbor vnitřní správy a IT, který se rozdělí na další dva úseky. Bude vznikat i nové oddělení, které má na starosti služební auta.

Z organizačních důvodů museli údajně odejít šéf provozu a dva řidiči, kteří pracovali pro exministra Tomáše Chalupu (ODS). Dnes skončil i mluvčí Matyáš Vitík, který přišel na úřad právě za Chalupova působení. Podobné změny údajně čekají i sekci, která má na starosti evropské fondy. Na Vitíkovo místo by měla nastoupit dosavadní mluvčí vědeckého projektu BIOCEV Petra Roubíčková. Tiskový odbor se zřejmě zruší a bude z něj oddělení s menším počtem zaměstnanců.

Ministr Brabec po nástupu do funkce vyměnil všechny náměstky. V médiích se minulý týden objevila informace, že chce přijmout sto nových zaměstnanců, kteří by se na SFŽP zaměřili na záchranu evropských peněz. Na ministerstvu také pokračuje audit, který se mimo jiné zabývá nevýhodnými smlouvami a předraženým poradenstvím.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí