zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kia v druhém pololetí začne vyrábět elektromobil Soul EV

08.03.2014
Ekologická auta
Kia v druhém pololetí začne vyrábět elektromobil Soul EV

Jihokorejská automobilka Kia začne v druhé polovině roku vyrábět svůj první globální elektromobil Soul EV. Bude vycházet z druhé generace konvenčního modelu Soul. Uvedli to zástupci společnosti na ženevském autosalonu.

"Soul EV se začne prodávat v Evropě v průběhu letošního roku se zárukou na sedm let nebo 150.000 ujetých kilometrů. Stane se tak jediným elektromobilem, nabízeným s tak rozsáhlým záručním krytím," uvedl výkonný ředitel Kia Motors Europe Michael Cole.

Soul EV se liší od zbývajících členů modelové řady Soul dvoubarevným lakem karoserie s kontrastní střechou a koncovými LED svítilnami. Vůz má jedinečný vzhled přídě a zádě, větší masku chladiče a zásuvku pro dobíjení.

Vůz je poháněn elektromotorem s výkonem 81 kW. Zdrojem elektrické energie je vysokokapacitní sada lithium-polymerových akumulátorů (27 kWh), uložená pod podlahou. Elektromotor pohání přední kola prostřednictvím jednostupňového redukčního převodu a umožňuje vozu zrychlit z nuly na 100 km/h za necelých 12 sekund a dosáhnout nejvyšší rychlosti 145 km/h. Očekávaný dojezd je kolem 200 km.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí