zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jarní škola Zdravých měst se uskuteční koncem března v Prachaticích

17.03.2014
Urbánní ekologie
Jarní škola Zdravých měst se uskuteční koncem března v Prachaticích

Ve dnech 19. - 21. března 2014 se ve Zdravém městě Prachatice uskuteční Jarní škola NSZM, která je součástí akreditovaného vzdělávacího programu "Místní Agenda 21 a Projekt Zdravé město WHO". Jarní školu zahájí úvodní seminář, který představí novinky z oblasti místní Agendy 21 a příklady dobré praxe z jednotlivých měst k tématům medializace aktivit Zdravého města a dobrovolnictví. V panelové diskusi naváží vybraní odborní partneři, se kterými mohou města a obce spolupracovat v rámci svých kampaní a dalších aktivit. Na odpoledne je připraven společný blok, který bude věnován tématu udržitelného rozvoje z pohledu globálního a regionálního. Účastníkům téma přiblíží Pavel Nováček z Univerzity Palackého v Olomouci.

Druhý den Jarní školy se uskuteční praktické tréninkové bloky určené koordinátorům místní Agendy 21. Pro začátečníky je připraven workshop s názvem "Komunikace s veřejností i v rámci úřadu", který je zaměřen na procvičení komunikačních a prezentačních dovedností. Pro pokročilé je připraven blok s názvem "Pravidla MA21, nácvik řešení problematických situací" a bude věnován pravidlům hodnocení MA21 v aktuálním roce a týmové práci při řešení problematických situací při činnosti pokročilého koordinátora.

Závěrečný den školy se uskuteční nácvik práce se systémem DataPlán a individuální konzultace na zvolené téma.

Více informací naleznete zde.

Akce je součástí projektu NSZM ČR "Dobrovolnictví a veřejná služba v obci - jak na to?" podpořeného finančními prostředky z ESF a ze státního rozpočtu v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí