zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na IFAT 2014 Mnichov

26.03.2014
Energie
Obecné
Odpady
Ovzduší
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Firemní ekologie
Pozvánka na IFAT 2014 Mnichov

IFAT je největší světový odborný veletrh pro odpadové hospodářství, veletrh inovací a služeb v sektorech voda, odpadní vody a recyklace...

Termín konání: 5.- 9.května 2014, mnichovské výstaviště

Nadcházejícího ročníku veletrhu se bude účastnit rekordních 2.900 vystavovatelů z 54 zemí a očekává se přes 120.000 návštěvníků z celého světa.

IFAT se dívá do budoucnosti: potenciály energie skryté v odpadních látkách

Bezpečné odstranění odpadu, spolehlivé čištění vody, to dnes již zdaleka nestačí. Čím dál více jsou odhalovány potenciály energie ukryté v odpadech, odpadních vodách a výfukových plynech.

I v této oblasti představí vystavovatelé v květnu 2014 nejnovější technologie a řešení.

Evropská unie má jasně vyznačený cíl, a to minimalizovat deponování odpadů. Evropa, stejně jako východní Asie, nejvíce poptává řešení po Waste-to-Energy. Dle studie provedené společností Frost & Sullivan dosáhl evropský trh v oblasti spaloven odpadů v roce 2012 obrat 4,22 mld. amerických dolarů, předpokládaný vzestup pro rok 2016 je 4,94 miliard.

Největší boom staveb spaloven odpadů v oučasné dpbě zaznamenává Velká Británie a Polsko, které jsou tudíž považovány za nejatraktivnější trhy i pro příští rok.

U zemí jako Německo, Francie a Skandinávie můžeme dle expertů očekávat určitou modernizaci již zastaralých zařízení.

Mimo Evropu se nejvíce prosazuje Čína, kde by dle odhadů mělo být v průběhu dalších 5 let uvedeno do provozu okolo 125 zařízení na likvidaci odpadů s kapacitou 40 miliónů tun ročně.

O tomto, jako i o dalších technologických novinách se dozvíte na připravovaném veletrhu IFAT 14 v Mnichově. Veletrh přinese řadu novinek z oboru, např. se budou prezentovat nové technologie na zpracování odpadů a získávání energie z nich. Další novinky na veletrhu lze očekávat, jako např. autorecycling, kdy na venkovní výstavní ploše budou předváděny praktické ukázky. Dalším středobodem zájmu budou desinfekční systémy, které jsou celosvětově velmi žádané.

Bohatý odborný doprovodný program veletrh, jako i snadné vyhledávání vystavovatelů dle abecedního nebo oborového seznamu najdete na www.ifat.de

A vystavovatelé z ČR? Na veletrh je přihlášeno 42 vystavovatelů z ČR na výstavní ploše 1.500 m2. Veletrhu se účastní celkem na 3.000 vystavovatelů z 50 zemí na ploše 230.000 m2, z toho veletrh registruje 50 národních expozic! Veletrh je několik měsíců před svým začátkem beznadějně vyprodaný.

Těžisko nabídky českých vystavovatelů je v oblasti ochrany vody, odpadového hospodářství a komunální techniky.

Neváhejte a navštivte ve dnech 5.- 9.května tento významný světový veletrh. Veškerý návštěvnický servis poptejte online přes www.expocs.cz

veletrh

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí