zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Yusen Logistics zahajuje přepravu soupravami na CNG a snižuje emise

03.04.2014
Doprava
Ekologická auta
Yusen Logistics zahajuje přepravu soupravami na CNG a snižuje emise

Společnost Yusen Logistics Czech rozbíhá na Slovensku jedinečný projekt využití nákladních vozidel na stlačený zemní plyn (CNG). Na základě současně dostupných informací by se CNG mohlo stát i pro nákladní vozidla efektivním druhem alternativního paliva, snižující náklady a negativní dopad na životní prostředí, což jde ostatně ruku v ruce s filozofií Kaizen "Změna k lepšímu", která je nedílnou součástí Yusen Logistics, japonského způsobu uvažování a proaktivního přístupu k zákazníkům.

Společnost Yusen Logistics celosvětově klade důraz na hledání řešení vedoucích ke snížení negativních vlivů na životní prostředí a tak je hlavním a nejdůležitějším benefitem bezpochyby významné snížení emisí škodlivin a to až o 10 000 kg emisí CO2 na vozidlo za rok. CNG motory navíc snižují hlukovou zátěž, protože mají hladší a mnohem tišší spalování než motory naftové.

Pořizovací cena nákladního vozidla s pohonem na CNG je řádově o 38% vyšší, ale s ohledem na nižší palivové náklady a za předpokladu, že servisní náklady budou ve stejné rovině jako u běžných dieselových motorů, je dodavatelem uváděná návratnost cca 3 roky.

"Využití nákladních automobilů s pohonem na CNG je v Yusen Logistics teprve ve fázi testování. V případě, že vyhodnocení provozní spolehlivosti těchto tahačů a i ekonomické aspekty budou příznivé, rádi bychomv Yusen Logistics Czech v průběhu letošního roku rozšířili flotilu nákladních vozidels tímto alternativním druhem pohonu na celkových pět kusů," komentuje Miroslav Kollár, BranchManager Yusen Logistics Czech s.r.o. organizační složky Slovensko.

"Již nyní aleaktivně řešíme rozšíření počtuslužebních vozidel s pohonem na CNG, kde jsou dlouhodobým testováním provozních vlastností úspory již zřejmé."

Zdroj: www.eulog.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí