zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nastává důležité období pro jadernou energetiku ve Velké Británii

07.04.2014
Atomová energie
Nastává důležité období pro jadernou energetiku ve Velké Británii

Energetické fórum Carbon Connect nedávno vydalo zprávu ohledně výzkumu britského energetického průmyslu provedeného skupinou průmyslových odborníků a akademiků během posledních 6 měsíců.

Podle výsledků výzkumu je velice důležité, aby byla věnována dostatečná pozornost rozvoji jaderné energetiky i obnovitelných zdrojů pří snahách o snížení závislosti UK na fosilních palivech. V tomto klíčovém desetiletí jaderná energie musí zůstat cenově soutěživou oproti jiným nízkouhlíkovým zdrojům a je nezbytné, aby se britská vláda se vyhnula průtahům.ilustrační obrázek

Otázka jaderné energetiky je momentálně velice aktuální kvůli plánované stavbě v hodnotě přibližně lb16bn jaderné elektrárny v Somersetu. Hinkley Point C bude první nová jaderná elektrárna ve Velké Británii za skoro 20 let.

Kritici však argumentují, že britská vláda nadměrně dotovala projekt. Hlavní investor, francouzská energetická skupina EDF, totiž má dostat garantované ceny elektřiny, které jsou dvojnásobné ve srovnání se současnou úrovní. Evropská komise nyní vyšetřuje, zda slíbené výnosy pro investory nejsou v rozporu se směrnicí o státní podpoře.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Londýně.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí