zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

04.04.2014
Obecné
Krátce - různé

Nový francouzský premiér Manuel Valls po konzultacích s prezidentem Françoisem Hollandem sestavil včera svou příští vládu. Na post ministryně životního prostředí byla jmenována bývalá Hollandova partnerka Ségolene Royalová. O funkci přišel ministr financí Pierre Moscovici - jeho rezort byl rozdělen na dvě části. Obsadí je tváře bývalého kabinetu, ale v nových funkcích - Arnaud Montebourg se stane ministrem hospodářství a Michel Sapin bude řídit finance. Podle očekávání ve vládě zůstali Laurent Fabius jako ministr zahraničí a ministr obrany Jean-Yves Le Drian.

Hned pět rekordů zapsaných do Guinnessovy knihy získal nový vodní park Chimelong Ocean Kingdom postavený na ostrově Cheng-čchin u Macaa. Park, který má nyní největší rozlohu na světě, leží na ploše 132 hektarů. Park drží rekordy také díky největší podmořské vyhlídkové kupoli, největší nádrži, největšímu "oknu" akvária a největšímu akrylátovému panelu.

Mezi kandidáty na anticenu Ropák za antiekologický čin roku je prezident Miloš Zeman i exministr životního prostředí Tomáš Podivínský. Zeman je nominován za podporu stavby vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe, Podivínský za souhlas se stavbou dalších bloků Jaderné elektrárny Temelín.

Zítra a v sobotu se do ovzduší nad Českem dostane písek ze Sahary. Může se to projevit zbarvením deště a oranžovým popraškem na cestách nebo autech. Vzácný jev se v Česku objeví už podruhé.


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí