zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: Žabovřeské louky rejdištěm bezdomovců a podnikavců v odpadech

09.04.2014
Odpady
Urbánní ekologie
Brno: Žabovřeské louky rejdištěm bezdomovců a podnikavců v odpadech

Bohužel ani několik měsíců po našem upozornění na nepořádek v oblasti tzv. Žabovřeských luk, nedošlo zatím k podstatné změně a nastolení práva a pořádku.

Naopak se zde bohužel usidlují další bezdomovci, jež byli zřejmě vysídlení z ilegálně obývaných zahrádek v prostoru budoucí výstavby rozšířené silnice do Pisárek. Ti zde shromaždují odpad a další věci. Hromady odpadů vč. odpadů nebezpečných se nadále vrší na ilegálních skládkách v prostoru bývalého JZD, kde zřejmě podnikají různí "podnikavci" v tomto oboru. Další takové lokality se rozšiřují např. v Černovicích v prostoru pod bývalou skládkou, kde bují skládky a pavděpodobně ilegální výstavba v místech zahrádek, v oblasti bývalých zahrádek za kostelem na Mendlově náměstí, na Uhelné ulici, v některých bývalých továrnách a v dalších končinách města Brna. Otázkou je proč město Brno často vykoupí dopředu pozemky pro nějakou výstavbu a potom se zde dlouho nic neděje, pozemkům se něvěnuje péče řádného hospodáře a stávají se sídlem různých živlů apod. Nebylo by lepší nechat pozemky svěřené třeba MČ a teprve v okamžiku opravdu reálného termínu výstavby vypovědět nájmy zahrádkářům? Proč město Brno musí na mnoha místech vypadat jako smetiště?? Chce se Brno opravdu přiblížit Vídni, jak často proklamuje, nebo snad Káhiře?

Pro mapování černých skládek a dalších neopravostí přes tzv. chytré mobily si instalujte ZDARMA novou verzi www.zmapujto.cz. POKUD CHCETE, ABY V BRNĚ A JINDE NEBYL TAKOVY NEPOŘÁDEK ZÚČASTNĚTE SE PROSÍM AKCE UKLIĎME ČESKO 2014. Více informací na: www.uklidmecesko.cz

ZDROJ: EnviWeb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí