zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: Za 'Mendlákem' kvetou černé skládky a bezdomovecká doupata

14.04.2014
Odpady
Brno:  Za  Mendlákem  kvetou černé skládky a bezdomovecká doupata

Pokud jste se rozhodli vydat se na nedělní procházku se čtyřnohými miláčky a s dětmi z ulice Úvoz cestičkou za zdí kláštera zahrádkami na tzv. Helgoland tak pozor! Vaše cesta je totiž doslova hemží nepořádkem a černými skládkami. Hned z úvodu narazíte na větší shromáždění poházených PET lahví, poté následuje vysloveně nadílka izolační pěny. Sotva vyjdete trochu nahoru, po pravé straně jsou opuštěné zahrádky, jež se staly brněnskou bezdomoveckou kolonií a zároveň v důsledku toho i velkým smetištěm. Také se můžete propadnout do různých podzemních jímek, toalet apod. Ani hřiště vedle není prosté odpadu. Více informací a fotografie získáte na www.zmapujto.cz. Vyzýváme všechy, jimž tato krásnaá oblast Brna není lhostejná, aby se zasadili o její uklizení a uvedení do normálního stavu.

POMÁHEJTE MAPOVAT NEPOŘADKY POMOCÍ www.zmapujto.cz!! Nebuďte neteční ke svému okolí a k naší společné peněžence. Pokud vidíte nějakého "šmejda", že zakládá černou skládku, volejte IHNED linku 156 nebo 158, informujte radnici a případně i ČIŽP.

CHCETE POMOCI ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ? ÚČASTNĚTE SE ÚKLIDOVÉ AKCE Ukliďme Česko 2014! Více informací na www.uklidmecesko nebo na facebooku.

ZDROJ: Enviweb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí