zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr zemědělství Marian Jurečka představil nového generálního ředitele Lesů ČR

15.04.2014
Les
Ministr zemědělství Marian Jurečka představil nového generálního ředitele Lesů ČR

Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes představil nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) Daniela Szóráda (42). Funkce se ujímá k dnešnímu dni.

"Považoval jsem za důležité, aby se generálním ředitelem společnosti Lesy ČR stal člověk, který má prokazatelné dlouholeté manažerské zkušenosti, odborné vzdělání a nebyl v uplynulých několika letech spojen s žádným ze smluvních partnerů tohoto státního podniku," řekl ministr Marian Jurečka.

Cílem nového šéfa LČR Daniela Szóráda je obnovit důvěru veřejnosti v činnost státního podniku Lesy ČR. "Jde mi především o nastolení transparentního prostředí, které přispěje ke stabilizaci lesnicko-dřevozpracujícího sektoru. Tím nemyslím, že by měl podnik rezignovat na vysoký standard hospodaření nebo se nezabývat efektivitou svých činností. Jde spíš o to, najít a uplatnit odbornou veřejností akceptovatelné postupy pro nakládání se státním majetkem," prohlásil Daniel Szórád. Jako prioritu vnímá i podporu zaměstnanosti a zpracování suroviny v tuzemsku.

Daniel Szórád je absolventem Lesnické fakulty Vysoké školy zemědělské v Brně, na brněnské Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě absolvoval doktorandské studium v oboru Ekonomika a řízení podniku. Pracoval například ve státním podniku Lesy ČR, ve firmě CE WOOD a IKEA.

Vedením LČR byl pověřen od prosince 2012 Michal Gaube poté, co tehdejší ministr Petr Bendl odvolal z čela firmy Svatopluka Sýkoru.


Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí